r e k l a m a


Gdzie postawić kontener lub big bag? Czy trzeba zapłacić?

Remont wiąże się zazwyczaj z odpadami poremontowymi, których się trzeba pozbyć. Najłatwiej to zrobić zamawiając kontener lub torby typu big bag. Powstaje pytanie: gdzie je umieścić?

Na to pytanie odpowiada straż miejska z Gliwic. „Najprościej będą miały osoby, które remontują dom i mają miejsce na swojej posesji. Wtedy nie dotyczą was żadne ograniczenia” – mówią strażnicy.

„Kiedy mieszkamy w budynku wielorodzinnym sprawa wygląda inaczej. Jeżeli worek lub kontener ma stanąć na części wspólnej, potrzebujecie skontaktować się z zarządcą nieruchomości” – informuje SM.

„Kiedy nie ma możliwości ustawienia pojemników na posesji i planujemy je umieścić na chodniku lub miejscu parkingowym, niezbędne jest złożenie odpowiednich dokumentów do Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Oprócz uzyskania zgody na zajęcie pasa drogowego należy też uiścić opłatę za zajmowanie wspólnej przestrzeni publicznej. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach” – mówią w SM.

„Na koniec upewnijcie się, że pojemniki nie zastawiają wejścia do budynku, bramy wjazdowej i wyjazdowej, nie stoją na drodze pożarowej czy w miejscu przejazdu innych pojazdów uprzywilejowanych” – radzi straż miejska.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI