r e k l a m a


Generalne zgromadzenie WTA rozpoczęte. Będą atrakcje dla mieszkańców

Dzisiaj oficjalnie rozpoczyna się 8. Generalne Zgromadzenie Światowego Stowarzyszenia Technopolii WTA.

W Gliwicach gościmy kilkudziesięciu reprezentantów WTA z całego świata. Głównie z państw, które dzisiaj są liderami innowacji – Korei Południowej, Japonii, Tajwanu i Chin. Generalne Zgromadzenie World Technopolis Association to trzy dni konferencji, sympozjów i warsztatów oraz szereg imprez towarzyszących, podczas których będzie można spotkać ludzi, którzy już dziś tworzą historię przyszłości. To impreza bardzo ważna dla naszego miasta. Dzięki niej Gliwice mają szansę zaistnieć w Polsce i na świecie jako miasto innowacyjne. Przez 3 dni będzie się wiele działo.

Za nami już kilka wydarzeń towarzyszących, czyli wystawa „I Ty będziesz seniorem”, którą w sobotę otwarto na gliwickim rynku, a także rodzinny piknik „Świat wirtualnej zabawy”, który odbył się w niedzielę na Placu Krakowskim. W niedzielę w Parku Chopina rozbrzmiewała również muzyka podczas koncertu Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Przed nami jeszcze wiele atrakcji.

Już we wtorek w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, o godz. 19.00 odbędzie się koncert w wykonaniu Chóru Politechniki Śląskiej oraz chóru koreańskiego.

Goście z Korei zaprezentują się w niecodziennym repertuarze. Usłyszymy światowe standardy muzyki rozrywkowej, a także utwory polskie opracowane w wersjach chóralnych.

Będzie to na pewno ciekawe wydarzenie, na które warto się wybrać.

Także we wtorek w kinie Amok przy ul. Dolnych Wałów odbędzie się maraton kina since-fiction. Przyszłość i nowe technologie od zawsze fascynowały twórców filmów. W maratonie przygotowanym przez Kino Amok zobaczymy produkcje, które zyskały status kultowych oraz najnowsze dzieło Ridleya Scotta ukazujące pełnię wizualnych możliwości współczesnego kina.
W programie:
18.00 – Odyseja Kosmiczna, Stanley Kubrick, 1968
20.30 – Matrix, Andy Wachowski, Lana Wachowski, 1999
23.00 – Prometeusz 3D, Ridley Scott, 2012

We wtorek także w Centrum Orgnizacji Kulturalnych przy ul. Studziennej 6, o godz. 18.00 wernisaż wystawy druku cyfrowego Marii Piotrowskiej-Salcer. Autorka jest gliwiczanką, ukończyła ASP w Katowicach. Dostała także stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Na jej koncie są liczne wystawy krajowe i zagraniczne, udział i wyróżnienia w konkursach i publikacjach; m.in. we Włoszech i w Dessau.

W środę Technopark Gliwice” przy udziale Politechniki Śląskiej już czwarty raz organizuje targi „Dzień Nauki i Przemysłu”. Ideą „Dnia Nauki i Przemysłu” jest prezentacja innowacyjnych firm, jednostek naukowych, a także jednostek rozwojowo – badawczych oraz ich osiągnięć. Projekt przyczynia się do propagowania innowacji technologicznych i naukowych, a także do wzrostu zainteresowania mieszkańców Gliwic oraz miast sąsiadujących działaniami oraz rozwojem przedsiębiorczości na terenie województwa śląskiego. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie przedstawicieli władz miejskich, pracowników naukowych Uczelni, przedsiębiorców, studentów, a także zainteresowanych nowinkami ze świata nauki i techniki mieszkańców regionu. Będzie to doskonała możliwość zaprezentowania swojej oferty szerszemu gronu odwiedzających, a także zdobycia interesujących kontaktów z przedstawicielami firm, czy instytucji naukowych. Udział w Targach zarówno dla uczestników, jak i wystawców jest całkowicie bezpłatny. Impreza odbywa się w Technoparku Gliwice przy ulicy Konarskiego 18c.

Również w środę największa atrakcja dla mieszkańców.

Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz zaprasza na koncert finałowy, podczas którego wystąpią Ewa Farna i Blue Cafe.

Jest to plenerowa impreza muzyczna, w której udział wezmą goście Zgromadzenia, mieszkańcy Gliwic oraz regionu. Wstęp wolny.

Więcej informacji o WTA w Gliwicach można znaleźć na stronie www.wta2012.com.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
11 lat temu

Kto to jest ta Farna. Dziekuje na dziadostwo nie chodze.

optymista
optymista
11 lat temu
Reply to  realista

Jesteś beznadziejny. Skoro niewiesz kto to Farna to skąd wiesz, że to dziadostwo. Nie wszystkim musi się podobać jej muzyka ale taki tekst świadczy bardzo wymownie o piszącym. Siedź w domu i oglądaj swoje odbicie w lustrze, może je chociaż znasz. A może też nie chcesz patrzeć bo tam dziadostwo tylko się odbija? Pozdrawiam!!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI