Gessler w brukowcu straszy gliwiczan arsenem. Wodociągi wydały oświadczenie

W brukowcu cytują Magdę Gessler, która mówi, że woda na Śląsku jest zatruta. Gliwickie wodociągi wydają oświadczenie w tej sprawie.

KOMUNIKAT
W związku z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi rzekomego skażenia arsenem gliwickiej wody, które ukazały się w dniu 23.11.2018r. na łamach gazety Super Express Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. kategorycznie dementujemy powyższe informacje.
Jednocześnie informujemy, że woda dostarczana do mieszkańców Gliwic i ościennych gmin pochodzi z ujęć głębinowych pochodzenia triasowego, a w składzie chemicznym utworów geologicznych otaczających wody nie występuje naturalnie arsen. Potwierdzają to badania zarówno geologiczne oraz wód głębinowych wykonywane przez Instytut Geologiczny oraz Państwowy Zakład Higieny na nasze zlecenie.
Woda dostarczana przez PWiK Sp. z o. o. w Gliwicach jest na bieżąco kontrolowana w zakresie wszystkich parametrów wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia Dz. U. 2017; poz. 2294 w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez akredytowane Laboratorium PWiK Sp. z o. o. jak również przez Laboratorium Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Gliwicach, a wyniki badań są podawane do publicznej wiadomości.

Gliwicka woda nie zawiera arsenu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zoltan
Zoltan
4 lat temu

Zamiast dementowania tych bredni i bicia się w piersi PWiK Sp. z o. o. w Gliwicach powinno pozwać i brukowiec, i Gesslerową (jeśli to rzeczywiście jej wypowiedź!) przed sąd za szkalujący i region, i miasto – mogący wywołać zaniepokojenie pośród jego mieszkańców – „fejknius”.
Tak jak to robi się w każdym szanującym się grodzie – zwłaszcza w USA.

ADam
ADam
4 lat temu

Niech wyp………

PWIK
PWIK
4 lat temu

jutro pozew na 10 mln za wizerunkowe osłabianie Gliwic

Afi
Afi
4 lat temu

Słyszałem aczkolwuek nwm czy to prawda w niektórych częściach miasta przedwojenne wodociągi sa wykonane z olowiu? Jak wiadomo nie jest to najzdrowszy metal do produkcji wodociągów…. Czy ma ktoa na ten temat informacje?

ifa
ifa
4 lat temu
Reply to  Afi

tak jak piszesz,,, jakis czas temu zostały wymienione przyłącza wody do budynku na ulicy Kolejarz, ponieważ były jeszcze z OŁOWIU!!

Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu

Z jej łba tylko mopa można zrobić.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI