Gliwiccy policjanci wrócili z Kosowa. Byli na misji

W piątkowe popołudnie w Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach zameldowali się dwaj policyjni „misjonarze”.

Gliwiccy funkcjonariusze, asp. Grzegorz Bezrąk oraz sierż. szt. Mariusz Przydatek, wrócili właśnie z misji w Kosowie. Teraz wracają też do swoich obowiązków w rejonie. Spotkał się z nimi komendant miejski nadkom. Marek Bajcer. Był czas na rozmowę na temat doświadczeń zdobytych podczas zagranicznej policyjnej misji.

Policjanci wylecieli z kraju 8 sierpnia ubiegłego roku. Pełnili obowiązki w ramach XXVI rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie.
Od 2000 roku głównym celem pobytu polskich funkcjonariuszy w Kosowie jest wspomaganie organów odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz rozwijanie i wzmacnianie wieloetnicznych służb policyjnych.
Za każdym razem policjanci otrzymują zakres zadań do wykonania. Są to: niedopuszczanie do zakłóceń porządku publicznego (w tym kontrola nad tłumem), zabezpieczanie imprez sportowych lub kulturalnych, ochrona obiektów użyteczności publicznej i przejść granicznych, konwoje zlecone przez władze misji oraz wykonywanie innych specjalnych funkcji policyjnych, służba patrolowa na terenie północnego Kosowa.
Aspirant oraz sierżant sztabowy rozpoczęli już służbę na swoich dotychczasowych stanowiskach w Wydziale Sztabu KMP Gliwice. Przed misją można ich było zobaczyć podczas dynamicznych interwencji oraz zatrzymań w ramach tzw. grupy szybkiego reagowania.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI