r e k l a m a


Gliwice będą miały połączenie z Berlinem

spot_img
r e k l a m a

Kolejowa spółka PKP Intercity wprowadzi w grudniu pociąg IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin, który umożliwi gliwiczanom dzienny dojazd m.in. do stolicy Niemiec!

Pociąg IC NightJet po stronie polskiej ma zatrzymywać się m.in. na stacjach Wrocław Główny, Opole Główne, Kędzierzyn-Koźle i Racibórz. Jego rozkład jazdy zostanie sprzężony z rozkładem pociągu IC Przemyślanin, jadącego z Przemyśla i prowadzącego grupę wagonów do Berlina. Te będą przełączane do pociągu IC NightJet w Katowicach, a następnie wyruszą w dalszą drogę przez Gliwice i Racibórz. – Dzięki temu mieszkańcy aż sześciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego zyskują połączenie międzynarodowe i będą mogli dojechać bezpośrednio do stolicy Niemiec – podkreśla Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A.

Swoją trasę zmieni też pociąg TLK Hańcza do Suwałk i Grodna. Do tej pory kursował z Krakowa, a od 9 ruszy z Gliwic, a zatrzyma się m.in. w Katowicach, Sosnowcu i Warszawie.

Nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity będzie obowiązywał od 9 grudnia. Dokładne informacje pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Dodatkowo 9 i 10 grudnia na największych dworcach w Polsce – Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni Głównej, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie – do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jumper
jumper
5 lat temu

To ma być jakaś sensacja. Pociągi, jak pociągi mają wozić pasażerów z punktu A do punku B. Lata 70-te, wsiadało się w sobotę do pociągu, wysiadało, np. w Lipsku lub Dreźnie. Wypijało się piwo, spało w hotelu Neva i powrót do Gliwic. Do Berlina nie jeździłem. Jakoś to miasto mnie nie pociągało. Zresztą o czym tu pisać. A komentarz o tym „sensacyjnym” wydarzeniu sam się nasuwa.

Alla
Alla
5 lat temu

To BUDKA będzie miał blisko do swoich ziomkow

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI