r e k l a m a


Gliwice były nękane kontrolami skarbowymi. "To nielegalne"

Gliwicki Urząd Miejski wygrał w sądzie z Urzędem Kontroli Skarbowej, który według prezydenta Gliwic próbował bezpodstawnie i bezprawnie nękać kontrolami gliwicki samorząd.

Zdanie prezydenta Frankiewicza podzielił sąd. Magistrat uważa, że był nękany, bo gdy w tym samym czasie w całym naszym województwie UKS przeprowadzał 8 kontroli w samorządach, to w Gliwicach kontrole odbywały się 6 razy.

Urząd Miejski poskarżył się na takie praktyki do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach i sąd przyznał mu rację.

UKS nie dał za wygraną i złożył w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie skargę kasacyjną. I przegrał.

NSA oddalił skargę kasacyjną UKS, czyli podtrzymał orzeczenie WSA, a w uzasadnieniu wyroku podkreślił między innymi, że kontrola skarbowa nie jest nieograniczona, a prowadzenie kontroli skarbowej z naruszeniem artykułów ustawy o kontroli skarbowej stanowi działanie niezgodne z prawem, a przez to nielegalne.

Kontrola skarbowa miasta Gliwice naruszała samodzielność gminy, gwarantowaną Konstytucją RP, Europejską Kartą Samorządu Lokalnego oraz ustawą o samorządzie gminnym – podkreślił sąd.

To nie pierwszy raz, gdy Gliwice skutecznie zaprotestowały przeciw naginaniu prawa.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mądrala
mądrala
12 lat temu

No to ładnie ich Gliwice załatwiły 🙂

Anonimowo
12 lat temu

powinni więcej kasy zapłacic a nie tylko grosze

mieszkanka
mieszkanka
12 lat temu

widocznie mieli powody aby kontrolowac ot tak by sobie nie kontrolowali ale skoro sąd uznał racje urzędu to po sprawie…..

Antyfan
Antyfan
12 lat temu
Reply to  mieszkanka

A powód to.. Bereza, Pieczarka, czy moze GI ?
I znowu gliwickim szczekaczom sie nie udalo.

richard
richard
12 lat temu

Gdyby nie kontrolowali, to dopiero byłaby afera. A tak prezydent może powiedzieć, że przekrętów skarbowych akurat nie robi.

gorol
gorol
12 lat temu

czy ktoś poniesie odpowiedzialnosc za dokopywanie bezpodstawne frankiewiczowi? POlszewiki najpierw go wyrzucili bo chciał działać samodzielnie a teraz go nękają

richard
richard
12 lat temu

Fakt faktem, że PO swoich przeciwników bardzo nie lubi, bo tak samo dokopuje miastom, gdzie rządzi SLD. Z drugiej strony to działa też w drugą stronę – Frankiewicz dokopuje gliwickim przeciwnikom jak tylko może.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI