Gliwice mają arenę lekkoatletyczną. Wkrótce otwarcie

10 września oficjalnie otwarta zostanie najnowsza miejska inwestycja sportowa – arena lekkoatletyczna na osiedlu Kopernika.

W uroczystym oddaniu do użytku wezmą udział gwiazdy lekkiej atletyki: Angelika Cichocka, Ewa Swoboda, Paweł Fajdek, Piotr Małachowski, Artur Kuciapski i Michał Rozmys.

Na co dzień z obiektu korzystać będą głównie uczniowie oraz lekkoatleci Piasta Gliwice. Gliwicka arena lekkoatletyczna odpowiada standardom określonym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Obiekt kategorii IVA będzie przystosowany do rozgrywania m.in. zawodów młodzieżowych o randze mistrzostw Polski. Obiekt wyposażony jest w pełnowymiarową bieżnię okólną, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż i skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą oraz do rzutu młotem i oszczepem. Zawody z widowni będzie mogło oglądać 500 widzów.

Koszt tej nowej, sportowej inwestycji powinien się zamknąć w kwocie 14 mln zł, z czego 4,5 mln zł pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki – z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 9,5 mln zł na inwestycję będzie pochodziło z budżetu Miasta Gliwice.

Szczegóły na plakacie

fot. Mosquidron / UM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek_P
Jacek_P
4 lat temu

Coś nie do końca Wam wyszło z artykułem, bo w ostatnim akapicie piszecie w czasie przyszłym.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI