r e k l a m a


„Gliwice miastem wszystkich płci” (wideo)

31 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych.

Grupa Nic o Nas bez Nas. Ruch kobiecy – Gliwice, Pyskowice (NoNbN), jako grupa działająca na rzecz praw człowieka, w tym praw kobiet oraz praw osób LGBTQPIA zaprosiła – największe w tej części Polski środowiskowe stowarzyszenie – katowicką Tęczówkę do wspólnego przygotowania briefingu, aby razem wyrazić poparcie i solidarność z osobami trans w Gliwicach, Katowicach i Pyskowicach oraz na całym świecie. Jesteśmy pewni, że działając wspólnie mamy szansę zmienić postrzeganie transpłciowości w śląskim społeczeństwie.

Jak powstał Dzień Widoczności Osób Transpłciowych?
Jak informują organizatorzy akcji: „Dzięki staraniom działaczki transpłciowej Rachel Crandall (USA), 31 marca został uznany za święto Transgenderów w 2009 roku, Była to odpowiedź na brak uznawania osób transpłciowych przez społeczność LGBT. Rachel Crandall zidentyfikowała głęboką frustrację wewnątrz środowisk transpłciowych, spowodowaną faktem, iż wcześniej jedynym znanym dniem skupiającym się na tematyce transpłci był tzw. Dzień Pamięci Transgender (corocznie w listopadzie), który skupiał się wokół oddaniu hołdu i upamiętnieniu ofiar morderstw dokonywanych na całym świecie z powodu transfobii. Bardzo brakowało pozytywnego święta, energetycznego, wspólnotowego przekazu dla wszystkich osób transpłciowych, afirmacji ich życia codziennego, a nie traumatycznych doświadczeń. Tak powstał Międzynarodowy Dzień Widoczności dla Transpłciowych”.

Międzynarodowy Dzień Widoczności Transgenderów (osób transpłciowych), jako coroczne wydarzenie, odbywające się od 31 marca 2009 roku jest poświęcone podnoszeniu świadomości na temat zjawiska transgenderyzmu (transpłciowości) oraz na temat dyskryminacji ze względu na tożsamość i ekspresję płciową.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bołys pies budka
Bołys pies budka
3 lat temu

Ludziuf jak mrufkuf normalnie chyba wszystkie ludzie majom wasze spotkania gdzieś,na was kasy nie zrobią.

Zenek
Zenek
3 lat temu

I po co te kłamstwa propagować? Soros zapłacił?

qqq
qqq
3 lat temu

Spojrzenia stęsknione za rozumem…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI