r e k l a m a
spot_imgspot_img

Gliwice mogą brać kredyty. Wszystko dzięki autostradom i strefie

W najnowszym wydaniu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” ukazał się ranking polskich miast na prawach powiatu o najwyższej zdolności kredytowej w 2015 roku. Gliwice uplasowały się na bardzo wysokim drugim miejscu.

Według „Wspólnoty” kołami zamachowymi gliwickiej gospodarki stały się: lokalizacja skrzyżowania dwóch autostrad (A1 i A4) oraz strefa ekonomiczna. Dzięki pozyskaniu przez Gliwice strategicznego inwestora, jakim był koncern General Motors, do miasta od lat napływają kolejne firmy. Strefa ekonomiczna ciągle się rozrasta, powstają nowe fabryki.
Dodatkowo budowa Drogowej Trasy Średnicowej oraz rewitalizacja terenów poprzemysłowych kreują nowe miejsca inwestycyjne, co w dłuższej perspektywie pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój miasta. To jednak niejedyne mocne strony Gliwic – stopa bezrobocia w mieście utrzymuje się w granicach 6-7%, a tym samym jest niższa od ogólnokrajowej.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Dąbrowa Górnicza. Tuż za Gliwicami uplasowały się takie miasta jak: Rybnik, Sopot, Żory, Świnoujście czy Kalisz.


MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek_P
Jacek_P
8 lat temu

Doskonała wiadomość! To po zakończeniu budowy z@jebistej Hali, proponuję wziąć kredyty na: 1. Lotnisko międzynarodowe (w końcu wkrótce za A1 do Pyrzowic na pewno będzie się płacić), 2. Rozbudować blaszakowy stadion piasta, by był prawie jak Narodowy, a na pewno ładniejszy od Górnika, 3. Zbudować Centrum Nauki typu warszawski Kopernik ( były już takie plany). Ktoś ma inne pomysły? 😉

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI