r e k l a m a


Gliwice najlepsze w Polsce! Zastępca prezydenta odebrał nagrodę

spot_img
r e k l a m a

W Ministerstwie Rozwoju Regionalnego w Warszawie wręczono nagrody za najlepsze praktyki zarządzania strategicznego rozwojem kraju.

Gliwice zajęły w tym konkursie pierwsze miejsce w kategorii „Zintegrowane zarządzanie rozwojem”. Biuro Rozwoju Miasta w gliwickim Urzędzie Miejskim potrzebowało program do monitorowania i aktualizacji Strategii Zintegrowanego i Zrównoważonego Rozwoju Miasta Gliwice do 2022 roku. Okazało się, że takiego programu na rynku nie ma, a firma, która mogłaby go napisać zaproponowała bardzo wysoką cenę.

Wydział informatyki podjął się zadania stworzenia takiego programu. I udało się. System świetnie się sprawdza i jest na bieżąco aktualizowany.

Strategia Zintegrowanego i zrównoważonego Rozwoju Miasta Gliwice do 2022 roku to podstawowy dokument planistyczny, wskazujący główne priorytety rozwoju miasta.

Obecnie funkcjonująca strategia została uchwalona przez Radę Miejską w 2002 roku i podzielona jest na 10 programów operacyjnych. Za poszczególne projekty strategiczne odpowiadają koordynatorzy. Biuro Rozwoju Miasta gromadzi informacje od koordynatorów na temat planowanego i rzeczywistego wykonania projektu, sporządza sprawozdania i analizy realizacji.

Ze względu na to, że w program zaangażowanych jest wiele osób i organizacji, przed wprowadzeniem nagrodzonego programu było z tym wiele trudności. Pojawiały się problemy z przepływem informacji, a sam proces był bardzo czasochłonny. To wszystko zmieniło się gdy powstał program Strategia 2022.

– Gliwice są świetnym przykładem tego, że duże miasta potrafią dobrze wykorzystać wszystkie dostępne narzędzia, aby sprawnie zarządzać rozwojem – mówi Adam Zdziebło, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Konkurs na Dobre praktyki zarządzania strategicznego rozwojem był adresowany do jednostek administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społeczno-gospodarczych.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 32 uczestników, z czego 12 zostało nagrodzonych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
11 lat temu

Albo w Ministerstwie pracują ignoranci albo działa Konkret czyli genialna Tuba propagandowa.
Fakt ,że PRezydent potrafi robić szum wokół siebie
Myślę ze nareszcie mając taka nagrodę przestanie wręczać idiotyczne klucze do mieszkań TBS a zajmie się miastem
Teoretycznie powinniśmy się cieszyć ale ja tego zrównoważonego rozwoju nie widzę.

tomek
tomek
11 lat temu
Reply to  Obserwator

Jak nie chcesz się cieszyc z tego, ze Gliwice sa w czołówce miast polskich to masz jakiś problem ze sobą, albo, o co Cie nie podejrzewam, kierujesz się złymi intencjammi.

gliwicjus
gliwicjus
11 lat temu

A ktoś z tego ministerstwa chociaż raz był w Gliwicach?

!?
!?
11 lat temu

Przecież w Ministerstwie pracują ludzie PO. To jakim cudem uprawiają propagande? Popierają kogoś z kim walczą? Przeciwnie. Gliwice są obiektywnie dobre i nawet wrogowie z PO nie moga temu zaprzeczyć.

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
11 lat temu

… o żesz kurka, no to teraz z Gliwic będzie Hong Kong … gratuluję kumplom z Informatyki Po. Śl – piękna fucha, przy zerowym ryzyku …

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI