Gliwice stroją się na święta

Gliwice zaczęły przygotowania do świąt. Pracownicy MZUK zamontowali już pierwsze ozdoby. Żeby nadać miastu odświętny charakter przed Mikołajkami – prace musiały wystartować już teraz.

Planując montaż ozdób świątecznych trzeba brać pod uwagę dużą liczbę dekoracji, które przyozdobią Gliwice oraz fakt, że większość z nich montują pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych (nie jest zatrudniana zewnętrzna firma). MZUK ozdabia nie tylko centrum miasta, ale także skwery w dzielnicach, m.in. w Sośnicy, Bojkowie, Żernikach, Łabędach, Obrońców Pokoju, Wilczym Gardle.

Na Placu Piłsudskiego stanęła świetlna fontanna, ozdobna konstrukcja pojawiła się również na fontannie na skwerze przy ul. Jana Pawła II. W najbliższych dniach będą montowane także ozdoby na latarniach, na Ratuszu oraz urzędzie miejskim, jednak one zostaną włączone dopiero przed samym dniem św. Mikołaja. Przed 6 grudnia pracownicy MZUK ustawią jeszcze najwyższą choinkę przy ul. Dworcowej oraz przygotują domki na Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy, który tradycyjnie odbędzie się na Rynku.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI