Gliwice to jedno z miast o największym potencjale gospodarczym

Kolejny ranking potwierdza, że Gliwice to jedno z miast o największym potencjale gospodarczym i przyjaznych dla biznesu.

Nasze miasto znalazło się w pierwszej piątce dwóch kategorii prestiżowego zestawienia „Polish Cities of the Future 2018/2019″.

„Polish Cities of the Future” to ranking fDi Intelligence (ośrodka inwestycji zagranicznych prestiżowego brytyjskiego dziennika ekonomicznego Financial Times). Gliwice po raz kolejny zostały w nim sklasyfikowane na wysokich pozycjach. W edycji 2018/2019 nasze miasto zostało uznane za jedno z pięciu najlepszych średnich miast w dwóch kategoriach: miasto przyjazne dla biznesu oraz miasto o największym potencjale ekonomicznym.

Listę finalistów stworzono przy użyciu specjalistycznych narzędzi online fDi Markets i fDi Benchmark. Eksperci porównali kilkadziesiąt czynników w 50 gminach w pięciu kategoriach: potencjał gospodarczy, przyjazność dla biznesu, kapitał ludzki i jakość życia, efektywność zarządzania oraz komunikacja. Wszystkie miasta objęte rankingiem zostały sklasyfikowane jako duże, średnie lub małe według liczby ludności. Pełny raport jest dostępny na stronie www.fdiintelligence.com.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu

Niech się najpierw Frankiewicz przyjrzy nieo- i niedoświetlonym przejściom dla pieszych w mieście.

coldandeasy
coldandeasy
3 lat temu

Nie doczytałem, że Frankiewicz ma zamiar coś zrobić, więc nie wiem co to „najpierw” u Krzysztofa ma znaczyć?

Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu
Reply to  coldandeasy

Właśnie. Najpierw to on dba o swoich.

TOBI
TOBI
3 lat temu

W 2 kategoriach 5 miejsce, patrząc na inne miasta – a jest ich kilkadziesiąt zajmujące wyższe pozycje, to niewielki ale jednak sukces. Z pewnością mniejszy jak UM nam stara się wpajać – słowami Nieomylnych – miasta sukcesu. Po 25 latach od zapowiedzi rusza Obwodnica Centrum, po kilku latach zapowiedzi i ponoszenia kosztów projektowych okazuje się że szpital nie powstanie,… za to kolejne mżawki za 4 lata – już wybrano miejsce /?/. Zawalenie z projektem po Fabryce Drutu, a teraz z centrum przesiadkowym. Polityka społeczna to likwidacja tramwajów kiedy propaguje się ekologię, wydatki na Podium wyższe niż na budownictwo mieszkaniowe w… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI