r e k l a m a


Gliwice wprowadzą zakaz wjazdu dla TIR-ów w wyznaczonych godzinach (TV)

Takie rozwiązanie od ponad roku funkcjonuje we Wrocławiu.

Teraz podobne zostanie wprowadzone w Gliwicach. Władze miasta postanowiły ograniczyć TIR-om możliwość wjazdu do centrum. Kierowcy ciężkich samochodów będą mogli wjechać do Gliwic tylko w wyznaczonych godzinach. Ograniczenie dla samochodów powyżej 12 ton ma zacząć obowiązywać od 10 kwietnia.

Wprowadzenie zakazu jest odpowiedzą na postulaty zgłaszane przez mieszkańców.

Tiry będą miały zakaz wjazdu od godz. 6.00 do 10.00, a także pomiędzy 14.00 a 18.00 oraz od północy do 4.00.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_02/20120228_tiry_zakaz.flv” /]
 

Ulice objęte zakazem dla tirów: ul. Toszecka, ul. Piwna, ul. Zabrska, ul. F. Orlickiego, ul. Kujawska, ul. Pszczyńska, ul. Lotników, ul. Rybnicka, ul. J. Sowińskiego, ul. Wł. Andersa, ul. Królewskiej Tamy, ul. Bł. Czesława, ul. Warszawska, ul. I. Daszyńskiego.

Wjazd do strefy ograniczonego ruchu – poza wyznaczonymi godzinami – dozwolony będzie jedynie dla posiadaczy zezwoleń.
Wniosek o wydanie zezwolenia (dostępny na stronie internetowej www.zdm.gliwice.pl) można składać w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich, ul. Bolesława Śmiałego 2b (pokój nr 5).

Kto może otrzymać zezwolenie?

Firmy posiadające miejsce docelowe w strefie ograniczonego ruchu dla pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton dopuszczalnej masy całkowitej prowadzące działalność związaną z:
a) zapewnieniem ciągłości procesów technologicznych i bezpieczeństwa
b) utrzymaniem oraz funkcjonowaniem jednostek administracji państwowej, szpitali, przychodni, usług komunalnych na terenie miasta, dróg, oświetlenia,
c) przewozem paliw płynnych, towarów szybko psujących się oraz żywych zwierząt,
d) dostarczeniem przesyłek pocztowych i kurierskich.

Zezwolenia wydawane będą bezpłatnie.

ZDM i miasto zapewniają, że firmy posiadające bazy transportowe znajdujące się na obszarze ograniczonego ruchu będą miały do nich zapewniony dojazd.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lolek
lolek
12 lat temu

A nie byłoby prościej wybudować w końcu obwodnicę?
Kto to widział, żeby przez ścisłe centrum miasta szedł ruch tranzytowy…

hipokryzja
hipokryzja
12 lat temu
Reply to  lolek

budowę obwodnicy blokują ludzie którzy zarazem najgłośniej krzyczą żeby wyrzucić tiry z miasta. ostatnio w fakcie pisali o tym że obwodnica kończy się w polu na sowińskiego bo okoliczni mieszkańcy chcą słuchać kumkania żab a nie aut…

lolek
lolek
12 lat temu
Reply to  hipokryzja

Ale przecież mamy już spec ustawę i myślę, że jednak można by to zrobić, trzeba by tylko odwagi i determinacji władz miasta.

Tomasz
Tomasz
12 lat temu

Przepraszam, ale muszę nazwać to po imieniu ZAJ****CIE !!

!!!!
!!!!
12 lat temu

Gratuluję władzom miasta bardzo rozsądnej decyzji 🙂 oczywiście że nie można zamknąć maista całkowicie bo tiry dostarczają m.in jedzenie ale ograniczenie będzie ulgą dla wszystkich 🙂

Anonimowo
12 lat temu
Reply to  !!!!

co za klaka za co gratulujesz za niedotrzymanie obietnicy???

emeryt
emeryt
12 lat temu

No nareszcie 🙂 Teraz dziury polatac po zimie bo drogi nie najlepiej wygladaja i bedzie gicio !

kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

Pan Berezowski będzie przeszczęśliwy 🙂

Echelon
Echelon
12 lat temu
Reply to  kierowca PKM

On nigdy nie będzie zadowolony.

Nick
Nick
12 lat temu

Ciekawe jak będą egzekwowane nielegalne przejazdy.Martwy przepis i tyle.

Anonimowo
12 lat temu

i znowu pan frankiewicz nie dotrzymuje obietnicy z przed lat -,,,obiecał że tiry nie będą mogły jeżdzić przez centrum..a teraz znowu kręcenie i wyznaczanie godzin centrum jest dla ludzi a nie dla 30 tonowych tirów smrodu spalin i hałasu przed następnymi wyborami znowu pan frankiewicz wróci do obiecanek jak przed poprzednimi wyborami

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu

Pierwsze podstawowe pytanie – KTO BĘDZIE EGZEKWOWAŁ TEN ZAKAZ ? Już widzę tych dzielnych policjantów czatujących o 2.30 w nocy na TIRy w centrum. Dam sobie …..obciąć że policja będzie to miała gdzieś, a straż wiejska albo nie będzie miała uprawnień, albo też będzie to miała gdzieś bo łatwiej jest zakładać blokady na koła osobówek w centrum. To jest akcja czysto propagandowa robiona przez Frankiewicza, bo dobrze wie co się znowu będzie działo Gliwicach jak wprowadzą płatną autostradę. A obwodnicy Gliwic jak nie było tak nie ma i prędko nie będzie . Frankiewicz potrafi tylko rozdawać za bezcen tereny w… Czytaj więcej »

mieszkańcy
mieszkańcy
12 lat temu

panie prezydencie W KOŃCU! Dziękujemy!

Wolne Łabędy
Wolne Łabędy
12 lat temu
Reply to  mieszkańcy

Teraz , wyraźnie widać że to nie żadna „Kamaryla” rządzi Gliwicami a ludzie słowni.Oby tylko nie był to 1 Kwietnia. Trzymamy za słowo Panie Prezydencie Gliwic . Za nic nie dziękujemy bo takie dzieło dokonane zostało w setkach innych miast już wiele lat temu. Spełnia Pan tylko obowiązek wobec Macierzy Gliwice za co Panu płacimy a Pan płaci swoim współpracownikom. Pan pełni służbę o ładnie brzmiącej nazwie Prezydent Miasta W Łabędach nic nie słychać o Domu Kultury ani o budowie Przyszkolnego Centrum Kultury i Sportu. Co się dzieje? Kaj się podziały przedwyborcze hasła? Niech żyją Wolne Łabędy i Gliwice wolne… Czytaj więcej »

!?
!?
12 lat temu
Reply to  Wolne Łabędy

I znów odżył M. Andrzejczak. Zmienia ton, Co to może znaczyć?

Wolne Łabędy
Wolne Łabędy
12 lat temu
Reply to  !?

Ależ Ty jesteś prymitywny by nie rzec głupi. Nie umarłem tylko portale zdominowane przez Rezydenta Łabęd często blokowały nie tylko mnie. Dlaczego zmieniam ton? Nie zmieniam i nie mam zamiaru. Osobiście pogardzam aktualną obsadą Starego Nowego porządku a to gorsze niż cokolwiek. To Rezydent i jego współpracownicy zmieniają ton bo chyba dostrzegli że ta psia demokracja choć na wiele pozwala to jednak jest w stanie poodsuwać „spaślaków” od stołeczków. A co niby chłopaki miejskie (prominentne)potrafią zrobić poza tą pracą? Ja ich do niczego nie potrzebuję. Oni potrzebują mojego i Waszych głosów i tych już nie dostaną. Kompletnie nie ufam im… Czytaj więcej »

Anonimowo
12 lat temu

Mam nadzieję że to na początek a docelowo miasto zostanie zamknięte dla ciężkich pojazdów

Łabędzianka
Łabędzianka
12 lat temu

Nie tylko nie ma obwodnicy, gdzie jest dalszy ciąg średnicówki, dlaczego LOK został całkowicie wydalony z miasta. Pan Prezydent rok temu zajął ostatnie miejsce w rankingu włodarzy pozyskujących fundusze unijne na rozwój miast. Ulica Zwycięstwa umarła.. same sukcesy. Proponuję wprowadzić wogóle zakaz poruszania się po mieście nawet osobowych bo to też kłopot.

Echelon
Echelon
12 lat temu
Reply to  Łabędzianka

LOK? Liga Obrony Kraju? A jaki wpływ ma miasto na prywatnego przedsiębiorce. PS. LOK jest w tym samym miejscu co był 😉 Chyba komuś się pomyliło z WORDem. Średnicówka? Spytaj pewnego radnego z PO, który kiedy jeszcze nie był w radzie a już skutecznie ją blokował. Poza tym wszystko teraz w sprawie DTŚ idzie do przodu.

Ostatnie miejsce? Link. Ulica zwycięstwa umarła? To czemu tak często Cię na niej widzę? I wiele innych gliwiczan!

Proponuję wprowadzić zakaz pisania dla pewnych osób.

!?
!?
12 lat temu
Reply to  Łabędzianka

Przypominam, że lokale przy Zwycięstwa zostały wykupiona od miasta za marne pieniądze. Zainteresowani tak długo deptali, aż wydeptali. Są tacy, którzy pamiętają szczegóły i nazwiska. Dziś te osoby wynajmują lokale bankom i zyją jak pączki w maśle nic nie robiąc. Wzbogacili się na nas wszystkich. Na Tobie i na mnie.

Ja
Ja
12 lat temu

Uprzejmie donoszę, że Wrocław ma zachodnią obwodnicę. Trójpasmową na dodatek, więc wprowadzając zakaz nie uderza w kierowców. A tutaj nieudolność, nieudolność i zakaz

gl
gl
12 lat temu

Jaj już Wrocław jest przykładem, to tam się bardzo inwestuje w TRAMWAJE!!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI