r e k l a m a
spot_imgspot_img

Gliwice wróciły na szczyt w Łazach

„Akademia Zdrowego Seniora” – pod takim tytułem odbywały się przygotowania UTW Gliwice do startów w Ogólnopolskich Olimpiadach Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Efekt? Po III miejscu w klasyfikacji generalnej na I Olimpiadzie Zimowej UTW, w sobotę 24 maja po dwóch latach znowu wróciliśmy na szczyt, zdobywając I miejsce i Złoty Puchar w generalce na Ogólnopolskiej Letniej Olimpiadzie UTW w Łazach. Na sukces złożyło się 10 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych medali, w tym drużynowo po jednym złotym i srebrnym. Zawodnicy startowali w 3 kategoriach wiekowych: 50+, 60+ i 70+. W olimpiadzie wystartowało ponad 700 uczestników z ok. 50 UTW z różnych stron kraju i z zagranicy. Zdecydowanie wyprzedziliśmy drugi Zgierz i trzecie Zawiercie. Duża w tym zasługa samych naszych zawodników, którzy na treningach zostawili wiele litrów potu, przerzucili na siłowni kilkaset ton, a na bieżniach przebiegli tysiące kilometrów. A wszystko po to, by przesuwać granice wytrzymałości.
– Nasi najlepsi olimpijczycy mają rezultaty o 20-25% gorsze od rekordów świata zawodowców, choć nierzadko mają 40 lat więcej na karku – podkreśla trener kadry olimpijskiej UTW Gliwice Czesław Okoński.

Istotnym było zapewnienie naszym olimpijczykom spokoju w przygotowaniach od strony organizacyjnej. Dzięki wsparciu Miasta i zapewnieniu infrastruktury, nasi zawodnicy mogli się skupić na wykonaniu dobrej roboty. Przełożyło się to na wspaniały wynik. Punktem, który wzmacniał team-spirit, zespołu gotowego na wszystko i by wrócić na szczyt, było także wcześniejsze wsparcie w ramach rządowych projektów. Przygotowywaliśmy zespół m.in. w Tatrach, by poprawić poziom wydolności, ale jednocześnie, wykorzystując coaching i alternatywne techniki motywacyjne, integrować i rozwijać osobowość naszych zawodników. Zapowiadaliśmy pół roku temu, że będziemy zdeterminowani, by wygrać.

– I wygraliśmy zdecydowanie. Gratulujemy także pozostałym zespołom, którzy wspólnie stworzyli wspaniałe widowisko sportowe – dodaje koordynator projektu Rafał Foit.

Choć ogólnopolska Olimpiada UTW organizowana jest przez UTW Łazy już po raz szósty, to jest to nasze 5 z rzędu podium w klasyfikacji generalnej. Do tego dochodzi III miejsce i Brązowy Puchar na I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zimowej w Rabce-Zdroju w marcu tego roku. Jestem dumna ze swojego, który po raz kolejny pokazał charakter i ogromną determinację. Dziękuję każdemu, bez wyjątku, kto przyczynił się do naszego sukcesu.

– Chciałabym przy tej okazji zachęcić pozostałych seniorów do integracji i kształtowania charakterów poprzez wspieranie rozwoju psychofizycznego i sportowe współzawodnictwo. Zachęcamy do większej aktywności fizycznej, doskonalenia sprawności ruchowej oraz rozwijania poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie poprzez zdrowy tryb życia i poprawę wydolności – podsumowuje prezes UTW Gliwice Krystyna Jurczewska-Płońska.

Zadanie było finansowane ze środków dotacji Miasta Gliwice na wspieranie realizacji zadania publicznego z dziedziny „wspierania i upowszechniania kultury fizycznej”.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI