r e k l a m a
spot_imgspot_img

Gliwice z zieloną falą, czyli miasto bez korków (TV)

Nowoczesny system sterowania sygnalizacją świetlną ułatwi życie kierowcom.

Szybki przejazd przez miasto bez stania w korkach, zielona fala dla komunikacji miejskiej i pojazdów ratunkowych, a także większe bezpieczeństwo użytkowników ruchu – to wszystko dzięki systemowi detekcji, który powstanie na terenie Gliwic.

Projekt „Rozbudowa systemu detekcji na terenie miasta Gliwice wraz z modernizacją wybranych sygnalizacji świetlnych” przygotowała miejska spółka Śląska Sieć Metropolitalna.

Jego wartość to prawie 30 mln zł, z czego aż 85 proc. stanowić będzie unijne dofinansowanie.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_04/20110407_detekcja.flv” /]

 
Zdalnie sterowane „inteligentne światła” zostaną uruchomione na prawie 60 skrzyżowaniach. Powstanie również centrum sterowania ruchem, a system monitoringu wizyjnego zostanie rozbudowany. Dzięki kamerom będzie można nie tylko odtworzyć każde zdarzenie drogowe, ale również w zależności od natężenia ruchu zmienić parametry sygnalizacji.

Jak system będzie funkcjonował, kierowcy będą mogli przekonać się wkrótce. Pierwszy etap modernizacji jest już realizowany przez Zarząd Dróg Miejskich.

Obejmuje on 15 skrzyżowań głównie w ciągu ulic Pszczyńskiej i Rybnickiej, a także Kościuszki i Kosów – Nowy Świat.

W Gliwicach inteligentne sterowanie sygnalizacja świetlną wprowadzono już na skrzyżowaniu Reymonta, Korczoka i Beskidzkiej w Sośnicy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca PKM
kierowca PKM
13 lat temu

Mnie irytuje jak jadę autobusem i trafiam na czerwoną falę i stoję na każdych światłach. Np jak jade 197 to od Sośnicy, przez centrum aż do Łabęd. To jakieś chore jest

© Baśka
© Baśka
13 lat temu

Znowu pierwsi w Polsce.
Ładnie to brzmi, zwłaszcza, że jest prawdziwe.
Oby tylko dobrze działało.

krzysiek76
krzysiek76
13 lat temu

pomysł jest idealny i mam nadzieję że będzie wszystko działało

zg
zg
13 lat temu

Wzorować na NIemczech, Austrii…To Pan Prezes ukrytą opcję niemiecką wyczuje i naślę znowu na Gliwice Radio Maryja.

Gliwicznin
Gliwicznin
13 lat temu

Jak ostatnio zmienili światła na skrzyżowaniu Pszczyńskiej z Wrocławską to stoi się 2 razy dłużej niż wcześniej… lepiej niech nic nie zmieniają bo tylko może być gorzej…

młody
młody
13 lat temu

o to jest fakt – skrzyżowanie Pszczyńskiej z Wrocławską to dramat jest obecnie. Coś powinni z tym zrobic

piotr
piotr
13 lat temu

To z Pszczyńską niedługo pewnie sie wykalibruje jakoś, tak samo miałem koło forum – to jest bodajże Lipowa z Opolską – zainstalowali tam nowe światła (kurde może nawet wcześniej nie było ich tam w ogóle? nie pamiętam już, dawno to było a wtedy tyle nie jeździłem), w każdym razie przez jakiś miesiac były niemal nie do zniesienia, jak tam wjechałeś to minute się stoi aż pusta droga zrobi się „przejezdna”, natomiast nagle pyk i zaczęło działać świetnie, nie ważne jaki sznurek samochodów z tej czy tam, jakoś zawsze czeka się tam max 5-10s.

mieszkaniec
mieszkaniec
13 lat temu

to nie zmieni nic bo Gliwice w korku stoją

Adrian
Adrian
12 lat temu

Ciekawy jest ten system detekcji, który nie działa poprawnie, nie raz czekam 4 zmiany świateł i nie zapal się zielone na pasie na którym stoję, więc co robię i inni kierowcy? ruszamy na czerwonym świetle. Jest gorzej niż było.

hahah
hahah
12 lat temu

POpulistyczna propaganda

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

No z tym Prekursorem to Pan Prezydent pojechał. System powinien zapewniać oczekiwaną funkcjonalność a nie tylko łanie się prezentować pod szyldem CSR

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI