Gliwicka Majówka, czyli święto z okazji 15-lecia obecności w Unii Europejskiej

Z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza do wzięcia udziału w specjalnej edycji Gliwickiej Majówki. 1 maja odbędzie się Piknik Europejski z mnóstwem atrakcji – dla małych i dużych Europejczyków.

W samo południe na Rynku wspólnie odśpiewamy hymn Unii Europejskiej i rozpoczniemy huczne obchody 15-lecia obecności Polski we wspólnocie demokratycznych państw Starego Kontynentu. W uroczystym wykonaniu „Ody do radości” weźmie udział Orkiestra Dęta KWK Sośnica. Później impreza przeniesie się do parku Chopina. Tam w otoczeniu zieleni na uczestników pikniku będą czekać najróżniejsze atrakcje.

Kolektyw bębniarski Foliba da niesamowity koncert, a później zorganizuje dwie tury warsztatów, podczas których poszukamy brzmienia afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Nie zabraknie też animacji dla dzieci – będzie malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych i dmuchanie balonów. Dorośli spróbują swoich sił w układaniu pięknych, kwiatowych bukietów i tworzeniu ozdób z papieru.

O godz. 18.00 na Rynku zagra zespół The Harpagans. Rockandrollowcy z Czeladzi grają muzykę inspirowaną latami 50. i 60. Starsi przypomną sobie złote przeboje Elvisa Presleya, a młodsi będą szaleć w rytmie rockabilly. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) zaplanowano wykład i degustację herbat z różnych zakątków Europy. Smacznego!

Dla miłośników sportowego stylu życia, poza zajęciami fitness w parku Chopina, zaplanowano turniej piłkarski o puchar gliwickiej majówki. Zawody odbędą się między godz. 10.00 a 15.00 na boisku przy ul. Orkana. Mogą wziąć w nich udział drużyny dzieci i dorosłych. Zapisy będą prowadzone na miejscu od godz. 9.00. O szczegóły można pytać telefonicznie (500 170 516) i mejlowo ([email protected]).

A już 17 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Gliwicach (ul. Kozielska 5) odbędzie się Wojewódzki Festiwal Tańców Europy. Zmagania konkursowe będzie można oglądać między godz. 8.30 a 14.00. Wydarzenie objął patronatem Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI