r e k l a m a


Gliwicka Palmiarnia znów otwarta. Co się zmieniło?

Gliwickie tropiki, czyli jedno z ulubionych miejsc gliwiczan znów jest otwarte dla odwiedzających – w Palmiarni zakończyła się przerwa technologiczna. W ciągu miesiąca przeprowadzono tam szereg ważnych prac.

Pawilon roślin użytkowych zyskał nową elewację. Od strony Parku Chopina zamontowano szklaną fasadę, dzięki czemu rośliny zgromadzone w Palmiarni widać z zewnątrz. Zmodernizowano też 4 łączniki pawilonu i zamontowano nowe okna, a także aluminiowe drzwi i elementy infrastruktury technicznej. Prace trwały miesiąc. Inwestycja kosztowała ponad 996 tys. zł i została sfinansowana z miejskiego budżetu.

Wykonano też prace ogrodnicze obejmujące m.in. przycinki największych roślin wykonywane metodą alpinistyczną.

Gliwicka Palmiarnia powstała w XIX wieku i jest trzecim co do wielkości tego rodzaju obiektem w Polsce. Każdego roku tę oazę zieleni odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób. Nic dziwnego – zgromadzono tam ponad 6 tys. okazów flory i fauny z całego świata, m.in. rośliny cytrusowe i przyprawowe oraz palmy i kaktusy pochodzące z Australii, Afryki i obu Ameryk. Można też podziwiać egzotyczne ryby m.in. z Azji, Afryki czy dorzecza Amazonki.
Palmiarnia jest dostępna dla odwiedzających od wtorku do piątku w godz. od 9.00 do 18.00, a w soboty i niedziele w godz. od 10.00 do 18.00.

Zobacz w GliwiceTV


MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI