r e k l a m a


Gliwicka policja na wtorek zapowiada kontrole

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach jutro, 7 marca, będą prowadzić na podległym sobie terenie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

W akcji zostanie wykorzystany m.in. sprzęt monitorujaco-nagrywający. W szczególnym zainteresowaniu stróżów prawa znajdą się kierowcy dokonujący przewinień wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych czy kierujących jednośladami.

Statystyki wciąż wskazują, że najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, powstałych z winy kierujących, jest nieudzielenie pierwszeństwa. Działania będą prowadzone w godzinach 6.00 – 22.00.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
7 lat temu

Ciekawe czy znowu w ramach ochrony „niechronionych uczestników ruchu” będą dawać mandaty i pouczenia pieszym zamiast kierowcom przekraczającym prędkość i parkującym w niedozwolonych miejscach.

Kuba Dubieński
7 lat temu

„poprawa bezpieczeństwa” taaaa 🙂

Alina Traczyk
7 lat temu

Ale dlaczego o takiej akcji mówi się 'Uwaga’? Aby kierowcy mogli być mili dla pieszych i rowerzystów między 6.00 a 22.00 tego jednego dnia?

Maciej
Maciej
7 lat temu
Reply to  Alina Traczyk

Bo takie akcje jak np „Trzeźwość” to łamanie prawa. Rownie dobrze, mogą zacząć chodzić po domach, sprawdzajac np czy nie sprzedajesz czegoś nie odprowadzajac podatków, czy wyłapujac dilerow bez zadnych podejrzeń i dowodów.

Tom Kac
7 lat temu

To co potrafią najlepiej i nie proszą o pomoc!

gl22
gl22
7 lat temu

BRAWO. Dzisiaj o 15.15. z Akademickiej wyjeżdżały 2 wozy strażackie na sygnale. Kiedy wjechali na Wrocławską na pełnym czerwonym świetle ruszyły samochody. Skrzyżowanie przejechało 6 !!! aut i to wówczas gdy na pasy weszli piesi. Od czego jest monitoring? Jak to możliwe żeby tacy bandyci byli bezkarni.

Robert
Robert
7 lat temu

Chciałbym, żeby kiedyś zostały przeprowadzone badania głośności jednośladów. W obrębie starówki jest to powoli nie do wytrzymania, szczególnie, że większość motocyklistów używa tam stanowczo za dużo gazu.

Piotrek Pękala
7 lat temu

Poprawa statystyk chyba

Grzesiek Tabor
7 lat temu

Są wporzo. Zapowiedziana kontrola. Doceńmy to i uszanujmy 😀

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI