Gliwicka policja rozwiązała sprawę sprzed 2 lat. To był „skok” na jubilera

Dwa lata temu pięciu zamaskowanych mężczyzn dokonało włamania do jednego ze sklepów jubilerskich przy ul. Zwycięstwa w Gliwicach.

Sprawcy wybili szybę. Wystarczyły im niespełna dwie minuty, by uciec z łupem. Sprawa należała do trudnych. Policyjni detektywi właśnie kończą postępowanie.

24 września 2015 r. w nocy, między godziną 3.00 a 4.00, dokonano „skoku na jubilera”. Informacja o włamaniu w centrum Gliwic szybko rozeszła się wśród mieszkańców. Do włamania doszło w czasie tzw. godzin złodziejskich, kiedy sen jest najmocniejszy, a na ulicach nie ma przechodniów.
Złodzieje rozbili witrynę i wtargnęli do środka. Włamywacze w ciągu niespełna dwóch minut zabrali kosztowności i zaułkami, przez nikogo niezauważeni, uciekli. Policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu KMP Gliwice rozpoczęli żmudną pracę operacyjną oraz dochodzeniowo-śledczą. Są już efekty ich drobiazgowego śledztwa.

Ustalono wszystkich pięciu uczestników skoku. To obywatele Rumunii, którzy przyjechali do nas w tym konkretnym celu – dokonania opisanego przestępstwa.

W ubiegłym tygodniu, na zlecenie gliwickich stróżów prawa, straż graniczna, podczas kontroli, zatrzymała jednego z uczestników skoku. Śledczy postawili 29-letniemu Rumunowi zarzut dokonania kradzieży z włamaniem – podejrzany przyznał się. Jak ustalono, on i jego kompani, wszyscy w podobnym wieku, dokonywali przestępstw przeciwko mieniu w różnych krajach Europy Zachodniej. Z uwagi na dobro śledztwa nie możemy ujawniać żadnych szczegółów. Zatrzymani odpowiedzą za swój czyn przed polskim sądem, grożą im kary 8 lat pozbawienia wolności.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak
Polak
6 lat temu

Tak,teraz przez 8 lat będziemy płacić na utrzymanie 5 pasożytów do tego rumuńskich.Kiedy powstaną karne obozy pracy?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI