r e k l a m a


Gliwicka policja zatrzymała 5 osób

spot_img
r e k l a m a

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 5 sprawców przestępstw. Dwaj z nich to nietrzeźwi kierowcy.

W grupie ujętych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o kradzież, przestępstwo narkotykowe, przemoc domową. Nasi mundurowi podjęli ponad 500 różnych interwencji, ujęli 4 osoby poszukiwane przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. W czasie weekendu do policji zgłosił się 70-letni mężczyzna, informując, że w minionym tygodniu, w wyniku oszustwa metodą „na policjanta” i „na prokuratora”, stracił oszczędności życia.

Na drogach doszło do jednego wypadku i 17 kolizji.

Wśród nietrzeźwych kierujących rekordzistą okazał się 31-latek zatrzymany na ul. Matejki w Gliwicach podczas prowadzenia samochodu marki mazda 3. W jego organizmie znajdowało się ponad 1,4 promila alkoholu.

W dalszym ciągu przestrzegamy przed coraz nowszymi grupami oszustów, przygotowującymi się do nabrania wykazujących łatwowierność mieszkańców.
W sobotę zgłoszono policji oszustwo na kwotę ponad 250 tys. zł. Gliwiczanin, przekonany, że rozmawia z policjantami i prokuratorem, wykonywał wszystkie polecenia.

Wypłacił z kont oszczędnościowych ponad 250 tysięcy i pozostawił je w reklamówkach we wskazanych miejscach.

W piątkowe popołudnie, w rejonie skrzyżowania Mikołowska, Pszczyńska, Wrocławska, Nowy Świat, doszło do potrącenia idącego chodnikiem mężczyzny. Pędzące przez skrzyżowanie audi zjechało na chodnik, uderzyło w pieszego, a następnie w zaparkowany w pobliżu inny samochód, który, siłą impetu, uderzył z kolei w uliczną latarnię. 25-letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Wszczęto też postępowanie przygotowawcze, które trafi do sądu. O tej sprawie pisaliśmy tutaj.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI