Gliwicka prokuratura walczy z dopalaczami

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach nadzoruje, prowadzone przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu oraz Zarząd w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji, śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami oraz substancjami zastępczymi (tzw. „dopalaczami”), których zażycie wiązało się z bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia zażywającego.

Działalność grupy przestępczej, która trwała co najmniej od 2015 roku, prowadzona była zarówno na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Czeskiej, jak i innych państw europejskich, skąd nabywano środki podlegające dalszej sprzedaży. Członkowie grupy zajmowali się również produkcją tzw. „dopalaczy”, używając do tego celu substancji nieprzeznaczonych do spożycia, w tym m. in. kleju arabskiego.
Głównym kanałem dystrybucji były sklepy internetowe, za pośrednictwem których kupujący składali zamówienia na określony rodzaj towaru. Zamówienie realizowane było za pośrednictwem przesyłek pocztowych, po uprzednim dokonaniu wpłaty przez kupującego na wskazane konto bankowe.

Z działalności przestępczej członkowie grupy osiągnęli korzyść majątkową przekraczającą kwotę 1 miliona złotych.

26 września 2017 r. dokonano kolejnych zatrzymań członków grupy. Jak dotychczas w sprawie zarzuty przedstawiono siedmiu podejrzanym, wobec sześciu zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Obecnie w areszcie pozostają cztery osoby. Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI