r e k l a m a


Gliwicka straż miejska walczy z koronawirusem. Takie działania podejmują funkcjonariusze

Walka z pandemią koronawirusa wymaga zaangażowania wielu osób. Straż miejska z Gliwic staje jednak na wysokości zadania i działa.

Strażnicy przede wszystkim weryfikują dostępności placówek medycznych świadczących usługi medyczne w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Sprawdzane są także place zabaw, parki i inne miejsca przebywania młodzieży. Sprawdzane są punkty gastronomiczne, hale sportowe i baseny, boiska i biblioteki. Funkcjonariusze pomagają też osobom bezdomnym.

– Podejmujemy działania informacyjne zachęcające mieszkańców do stosowania się do zaleceń służb sanitarnych przy użyciu komunikatów głosowych na terenie miasta oraz prosimy o zachowanie należytych środków ostrożności zalecanych przez sanepid (zachowanie należytej odległości, nie grupowanie się) – mówi Bożena Frej z gliwickiej Straży Miejskiej. – Prowadzimy kontrole w zakresie spokoju i porządku publicznego podczas wydawania środków pieniężnych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach – dodaje.

Strażnicy prowadzą nadzór nad targowiskiem miejskim przy ul. Lipowej. – Będziemy prowadzić kontrole w zakresie spokoju i porządku publicznego przy wydawaniu żywności z magazynu PCK (ul. Wrocławska 16) – mówi Frej.

Dodatkowo prowadzono kontrolę w budynkach urzędu miejskiego przy ul. Zwycięstwa i ul. Jasnej (mierzono temperaturę osobom wchodzącym do urzędu).

– Jednocześnie informuję, że strażnicy posiadają wystarczającą ilość maseczek i rękawiczek ochronnych – kończy strażniczka.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JAś
JAś
4 lat temu

Do łażenia po ulicach to oni się nadają. Jeszcze do wystawiania mandatów i nic innego ale to nie ma nic wspólnego z walką z koronaeirusem Jaś

Www
Www
4 lat temu
Reply to  JAś

Rozwiązać tych darmozjadów z SM. !!!!!

Jan
Jan
4 lat temu

Sprawdzają zamknięta na 4 spusty hale sportowe, baseny, biblioteki…..No co z, dziś Prima aprilis….

mic
mic
4 lat temu

A niech strażnicy zajadą pod Biedronkę na Lipowej. Ilu tam meneli od 7.oo rano. Podchodzą i daj im na…..

Iwona
Iwona
4 lat temu

Dziękuję Straży Miejskiej za pracę w tych trudnych czasach. Dziękuję wszystkim służbom, które z narażeniem własnego zdrowia, a nawet i życia niosą pomoc nam. Zjednoczmy się ludzie i dajmy im wsparcie!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI