Gliwicki Technopark rozbuduje się. Więcej wsparcia dla firm

Rozbudowa gliwickiego Technoparku coraz bliższa realizacji. 20 października rozstrzygnięto przetarg na budowę Inkubatora Nowoczesnych Technologii – trzeciego budynku Technoparku. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum wrocławskich spółek LK INWEST i BK INWEST. Przypomnijmy, że na budowę inkubatora Technopark otrzymał w sierpniu 5 mln zł dofinansowania z funduszy europejskich.

Park Naukowo-Technologiczny TECHNOPARK GLIWICE, którego współzałożycielem i większościowym udziałowcem jest Miasto Gliwice, to samorządowy projekt z pogranicza nauki, biznesu i innowacyjnego przemysłu. Rozwija się coraz bardziej dynamicznie jako nowoczesne centrum wsparcia przedsiębiorczości, dając możliwość dobrego startu kolejnym firmom z branży nowych technologii. Technopark posiada już dwa budynki – przy ul. Konarskiego o powierzchni 3 500 m2 oraz przy ul. Wincentego Pola o powierzchni 1 000 m2.

W dwóch budynkach Technoparku działa obecnie prawie 80 przedsiębiorstw technologicznych – zarówno startupy, jak i firmy w pełni rozwinięte, bazujące na współpracy z Politechniką Śląską.

Obecnie Technopark przymierza się do budowy trzeciego budynku. Nowoczesny obiekt dla 20 firm, dysponujący powierzchnią użytkową około 1 370 m2 , będzie zintegrowany z istniejącym już budynkiem Technopark II specjalnym łącznikiem, w którym również znajdą się biura. Przed Inkubatorem Nowoczesnych Technologii powstaną miejsca postojowe, droga wewnętrzna oraz chodniki. W przyszłości w samym budynku będą świadczone usługi Living Lab (w kierunku rozwoju modeli biznesowych) i laboratorium druku 3D. Orientacyjny koszt budowy obiektu to ok. 7 mln zł.

Przypomnijmy, że na wybudowanie dotychczasowych budynków wchodzących w skład Technoparku przeznaczono niemal 29 mln zł. Biura wyposażono w media, instalację teletechniczną, internet. Znajdują się tam pomieszczenia biurowe, certyfikowane laboratorium komputerowe ECDL i nowoczesne laboratorium Living Lab, kuchnie i pokoje spotkań. Spółka zapewnia dostęp do nowoczesnych wnętrz, pakietu szkoleń, specjalistycznego doradztwa biznesowego oraz technologicznego, a także wsparcia biznesowego potrzebnego do efektywnego prowadzenia firmy i działań promocyjnych. Atutem jest też świetna lokalizacja – dzielnica akademicka Politechniki Śląskiej oraz sąsiedztwo DTŚ i węzłów autostrad A1 i A4, które zapewniają dogodną komunikację z ważnymi ośrodkami naukowo-biznesowymi w kraju i za granicą.


źródło: UM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI