r e k l a m a

spot_imgspot_img

Gliwicki zakład Opla ma świetlaną przyszłość

Astra kolejnej generacji będzie produkowana w Gliwicach i Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii.

Taką decyzję podjął niedawno zarząd firmy. Od początku w 1998 r. zakład w Gliwicach utrzymuje znakomitą jakość produktów marki Opel/Vauxhall przy bardzo konkurencyjnych kosztach. Ponadto Zakład wykazuje zaangażowanie w ciągłe doskonalenie. Wszystkie te elementy były brane pod uwagę i miały decydujący wpływ na decyzję o ulokowaniu produkcji nowej generacji Astry właśnie w Gliwicach.

Montaż nowego kompaktowego samochodu powinien ruszyć w 2015 r. Oczekuje się, że zakłady pracujące na trzy zmiany będą rentowne przy wykorzystaniu pełnych mocy produkcyjnych.

Opel/Vauxhall planuje zainwestować 300 milionów euro w obydwu obiektach w celu ich dostosowania do najnowszych standardów produkcyjnych i potrzeb związanych z produkcją nowego modelu.

Firma spodziewa się utworzyć około 700 nowych miejsc pracy w Ellesmere Port.

Opel/Vauxhall będzie także starał się zwiększyć udział lokalnych kooperantów w produkcji Astry, co przyczyni się do powstania kolejnych miejsc pracy w regionach obydwu zakładów.

Prezes firmy Opel/Vauxhall, Karl-Friedrich Stracke, powiedział: „Dzięki sprawdzonej jakości produktów powstających w Ellesmere Port i Gliwicach oraz nowemu porozumieniu zapewniającym znaczną konkurencyjność cenową obydwa zakłady można będzie zaliczyć do filarów naszej europejskiej bazy produkcyjnej”.

Opel/Vauxhall nie przewiduje, aby zapotrzebowanie na moce produkcyjne dla kompaktowego modelu przekraczało możliwości obydwu zakładów.

Dlatego produkcja Astry w Rüsselsheim zakończy się z chwilą wycofania obecnego modelu z oferty w 2015 r.

„Zakład w Rüsselsheim odgrywa ważną rolę w naszej strategii wzrostu. To jeden z najnowocześniejszych obiektów, ze znakomitą i wysoce wykwalifikowaną załogą, osiągającą świetne wyniki pod względem jakości produkcji. Jest to także jedyny zakład, w którym powstaje nasz flagowy model, czyli Insignia. Naszym zdaniem zakład ma przed sobą pewną przyszłość, ale musi utrzymać konkurencyjność poprzez zwiększenie elastyczności i obniżenie jednostkowych kosztów produkcji” – dodał Stracke. Opel bada obecnie kilka alternatywnych propozycji produkcji w Rüsselsheim od 2015 r. poza modelem Insignia.

Póki co, w Gliwicach produkują Astrę IV. 14 maja z taśmy montażowej zakładu GM Manufacturing Poland zjechał pierwszy seryjny Opel Astra w wersji OPC.

Ta najszybsza w historii Opla Astra jest wyposażona w turbodoładowany, benzynowy silnik o pojemności 2 litrów (206 kW/280 KM). Obecny plan przewiduje produkcję około 2000 sztuk do końca 2012 roku.

(BP Opel)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
12 lat temu

I fedrujemy dalej 🙂

podglądacz
podglądacz
12 lat temu

Życzę powodzenia.
Jednak świetlaną przyszłość będzie miał OPEL gdy będą kupcy.
Inaczej to żadna przyszłość.
Choć Wiecznie Żywy Gliwiczanin wspomoże jak tradycja nakazuje KSSE.

Wiecznie Żywy i Hammarylla nie wykazała jeszcze jakiej to pomocy udzieliło Miasto KSSE za rok 2011 …w tym Oplowi

Jak mam jedne …to zwiększono tę bo świetlana przyszłość ogłoszona już została.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI