r e k l a m a
spot_imgspot_img

Gliwickie Spotkania Chóralne już niebawem

Gliwickie Spotkania Chóralne to znany i ceniony, śląski festiwal muzyczny z tradycjami.

W tym roku zapraszamy na jego XXXIX edycję: trzy festiwalowe dni, pięć koncertów, warsztaty muzyczne dla dzieci i dorosłych, spotkanie z dawnymi instrumentami i muzyką ludową, opowieści o tradycji i zwyczajach, praca z głosem, możliwość wspólnego śpiewu, spotkanie z muzyką klasyczną w wykonaniu solistów, zespołów kameralnych oraz wieloosobowych chórów, prezentacja muzyki współczesnej i dawnej. Zapraszamy do Gliwic na koncert finałowy 12 maja. Szczegóły na www.gsch.pl.

Niedziela, 12 maja 2019r. godz. 19:15

„Magnum Mysterium”
Koncert festiwalowy
Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej w swoim mistrzowskim repertuarze pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł

Koncert finałowy
„Magnum Mysterium” Gašpera Jereb`a na harfę i chór
– Amelia Tokarska – solo harfa
– Akademicki Chór Politechniki Śląskiej pod dyrekcją Tomasza Giedwiłło
kościół katedralny pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, ul. Jana Pawła II/5, Gliwice

Tegoroczny festiwal rozłożony jest na dwa bloki:
Pierwszy z nich – pasyjny – to 13 i 14 kwietnia, finał planowany jest już na czas wielkanocny, na niedzielę 12 maja. Rozkład ten jest uzasadniony wybranym na tegoroczny festiwal repertuarem muzycznym gospodarzy jak również zaproszonych gości.

Majowy, niedzielny koncert finałowy będzie spotkaniem z dwoma siostrzanymi zespołami: Akademickim Chórem Politechniki Śląskiej pod dyrekcją Tomasza Giedwiłło oraz Akademickim Chórem Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł. Gościny udzieli nam kościół katedralny pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pierwsza część koncertu będzie okazją do wysłuchania akademików z Wrocławia w ich mistrzowskim repertuarze. Zróżnicowany repertuar chóru obejmuje wiele rodzajów, gatunków i stylów, począwszy od muzyki dawnej po współczesną, utwory kompozytorów polskich i zagranicznych, wykonywanych zarówno a cappella, jak i u z udziałem orkiestr symfonicznych oraz solistów w ramach wielkich form wokalno-instrumentalnych, musicali czy operetek.
Druga część koncertu będzie należeć do Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej, który na tę okazję przygotowuje premierowy w swoim repertuarze utwór „Magnum Mysterium” Gašpera Jereb`a.

W utworze walory brzmieniowe prezentuje zarówno chór jak i akompaniujący mu instrument – został napisany na czterogłosowy chór oraz akompaniament harfy.

Do współpracy przy koncercie Akademicy zaprosili wybitną instrumentalistkę, Amelię Tokarską – harfistkę Opery Narodowej w Brnie oraz pierwszą harfistką Filharmonii Bohuslava Martinu w Zlinie. Amelia Tokarska w lipcu 2014 roku została wybrana przez Komisję World Harp Congres jako jedna z 24 młodych harfistek z całego świata do programu Focus on Youth, w ramach którego wzięła czynny udział w XII Światowym Kongresie Harfowym w Sydney (Australia). / Szczegóły na www.gsch.pl

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI