Gliwickie tropiki zapraszają. Jest niespodzianka

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników gliwickich tropików. Podczas gdy na dworze chłód, w Palmiarni Miejskiej przy ul. Fredry jest ciepło i zielono.

Warto zajrzeć tam w ferie! Palmiarnia Miejska będzie wówczas czynna również w poniedziałki, w godz. od 9.00 do 18.00.

Gliwicka palmiarnia jest trzecim co do wielkości obiektem tego rodzaju w Polsce. Powstała jeszcze w XIX w. Palmiarnia liczy obecnie ponad 6 tys. okazów flory i fauny. Można w niej podziwiać rośliny cytrusowe, przyprawowe (pieprz, cynamon, kardamon) oraz egzotyczne palmy i kaktusy, pochodzące z Australii, Afryki i obu Ameryk. W czterech tematycznych akwariach można zobaczyć kilkadziesiąt gatunków ryb. Zwiedzanie zajmuje około 1,5 godz. Bilet ulgowy kosztuje 6 zł. Palmiarnia cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem odwiedzających – w 2019 r. gliwickie tropiki odwiedziła rekordowa liczba gości – 201 401! To najlepszy wynik w dotychczasowej historii obiektu!

Uwaga, niespodzianka! Podczas ferii zimowych, od 11 do 26 stycznia w gliwickiej palmiarni będzie można podziwiać wspaniały gatunek ryb z rodzaju Discus czyli popularne paletki. Na terenie pawilonu tropikalnego, w dużych akwariach prezentować się będą różne odmiany tych wymagających w hodowli rybek.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI