r e k l a m a


Gliwiczanie razem z prezydentem protestowali na ul. Zwycięstwa i Rynku (foto)

spot_img
r e k l a m a

Na głównej ulicy miasta domagali się bezpłatnych autostradowych obwodnic Gliwic.

W śródmieściu Gliwic została przeprowadzona akcja protestacyjna przeciwko planowanemu wprowadzeniu opłat za korzystanie z gliwickich odcinków autostrad A1 i A4. Uczestnicy akcji, wśród których był także prezydent Zygmunt Frankiewicz, domagali się od władz państwowych zapewnienia trwałej możliwości bezpłatnego przejazdu autostradami w obrębie Gliwic.

Takie rozwiązanie – jak wiadomo – przyjęto już zresztą w niektórych ośrodkach metropolitalnych w naszym kraju, w tym m.in. we Wrocławiu. Nie ma więc powodów ustanawiania odmiennych zasad w naszym mieście.
Organizatorzy akcji uważają, że gliwiczanie nie mogą być karani za korzystanie z istniejących obwodnic drogowych.

– Władze samorządowe od 15 lat zabiegają o to, by odcinek A4 będący obwodnicą autostradową Gliwic był bezpłatny. Na temat konieczności zapewnienia darmowego przejazdu mieszkańcom nie tylko Gliwic, ale całej aglomeracji wypowiadały się wszystkie najważniejsze osoby w kraju. Kolejne rządy zapewniały, że kierowcy będą tym odcinkiem jeździć korzystając z tzw. biletu zerowego. Rozumiem zniecierpliwienie mieszkańców i je popieram. Czasu jest niewiele i pora na konkretne decyzje – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Marsz wyruszył spod gliwickiego dworca PKP, przeszedł ulicą Zwycięstwa aż na Rynek. Szacuje się, że w pochodzie było między 100 a 150 osób.

Policja oraz Straż Miejska zabezpieczyła trasę pochodu.

Zdaniem uczestników protestu, zapowiadane wprowadzenie autostradowych opłat przyczyni się bowiem tylko do dalszej degradacji zatłoczonego śródmieścia, które będzie się borykać ze skutkami wzmożonego ruchu drogowego.

Na gliwickim Rynku posłowi Gałażewskiemu wręczono petycję do premiera Tuska, w której gliwiczanie domagają się bezpłatnego przejazdu A1 i A4 w rejonie Gliwic.

Protest zorganizowało stowarzyszenie Gliwiczanie Razem, ale oprócz jego członków i mieszkańców pojawili się także gliwiccy radni, prezydent Zygmunt Frankiewicz wraz ze swoim zastępcą Adamem Neumannem oraz byli posłowie.

Zobacz zdjęcia

(fot. Adam Ziaja)

[nggallery id=66]

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkanka
mieszkanka
11 lat temu

brawo dla naszego prezydenta za to że walczy o nasze! obiecali to niech dają a nie grają głupa

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Gliwiczanie Razem kreują się na takich przeciwników Frankiewicza a jednak wiedzą że bez niego nic nie zdziałaja i na protest go zaprosili.

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
11 lat temu

… a ja domagam się dla Gliwic dostepu do morza …

Ciarek
Ciarek
11 lat temu

Ile? 150 osób? Kpina!

PoloCocta
PoloCocta
11 lat temu

Prezydent Frankiewicz i vice Neumann.
Ładne chłopaki i razem się trzymają.
Władze samorządowe które od 15 lat zabiegają a nie zabiegły są do niczego.15 lat to szmat czasu.
W czasie 30 lat z Chin zrobiła się potęga!
Rządzi Pan 19 rok więc jeszcze ma Pan 12 lat..

bzdury
bzdury
11 lat temu

Przecież ci wszyscy państwo już rządzili: Galażewski, Chłopek, Frankiewicz, Widuch. Towarzystwo wzajemnej adoracji, a autostrada niezałatwiona. Szkoda gadać…

!?
!?
11 lat temu

Gałażewski to by się wziął do roboty, a nie urządzał sobie promocję rękami kolegów – Krzyżanowskiego i Okońskiego.

Ryszard Kessler
Ryszard Kessler
11 lat temu

31 maja o godzinie 12.00 na parkingu przy bramkach poboru opłat na wjeździe na autostradę A4 zjazd Krajków odbędzie się pikieta przeciwko nadmiernemu i społecznie nieuzasadnionemu komplikowaniu systemu podatkowego, obciążającego transport indywidualny i publiczny, osobowy i ciężarowy oraz przerzucaniu na niezamożnych obywateli głównego ciężaru utrzymania drogiego i nieefektywnego systemu budowy i eksploatacji dróg i autostrad.

Odwiedź stronę protestu na facebooku!
http://www.facebook.com/pages/STOP-P%C5%82atnym-Autostradom/148359561963796

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI