r e k l a m a


To nie żart! Od 1 kwietnia znów drożeją bilety autobusowe

spot_img
r e k l a m a

Od 1 kwietnia najtańszy bilet ma kosztować 3 złote, a najdroższy 4,40 zł.

– Podwyżka podyktowana jest przede wszystkim wzrostem cen oleju napędowego, inflacją, a także waloryzacją stawek przewozowych – informuje KZK GOP. 14 lutego 2012 roku Zgromadzenie KZK GOP przyjęło uchwałę dotyczącą zmian cen biletów.

 

Opłaty za przejazd jednorazowy od 1 kwietnia br. będą kształtowały się następująco:

– bilet na jedno miasto lub przez 15 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) – normalny 3,00 zł, ulgowy 1,50 zł;
– bilet w granicach dwóch sąsiadujących ze sobą miast lub przez 30 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) – normalny 3,60 zł, ulgowy 1,80 zł;
– bilet na trzy i więcej miast lub przez godzinę od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) – normalny 4,40 zł, ulgowy 2,20 zł.
– bilet normalny zakupiony u kierowcy – 4,40 zł, ulgowy 2,20 zł.
– za przewóz ponadwymiarowego bagażu oraz zwierzęcia opłata wyniesie 3,00 zł.

Po podwyżce za bilety miesięczne imienne zapłacimy:

– za bilet SM/AT (autobusowo-tramwajowy) upoważniający do przejazdu wszystkimi liniami na terenie jednego wybranego miasta – normalny 116 zł, ulgowy 58 zł;
– za bilet SC/AT (autobusowo-tramwajowy), z którym można podróżować wszystkimi liniami KZK GOP na terenie dwóch lub więcej miast – normalny 138 zł, ulgowy 69 zł;
– za bilet SM, który upoważnia do przejazdu wyłącznie liniami autobusowymi lub wyłącznie tramwajowymi na terenie jednego wybranego miasta – normalny 102 zł, ulgowy 51 zł;
– za bilet SC, z którym przejazd możliwy jest wyłącznie liniami autobusowymi lub wyłącznie tramwajowymi na terenie dwóch lub więcej miast – normalny 124 zł, ulgowy 62 zł.

Od 1 kwietnia 2012 roku za bilety kwartalne zapłacimy:

na kolejne trzy miesiące uprawniający do przejazdu na terenie dwóch i więcej miast
– normalny 348 zł, ulgowy 174 zł;
na kolejne trzy miesiące, z którym podróżować można na terenie jednego miasta
– normalny 296 zł, ulgowy 148 zł.

Bilet szkolny, który uprawnia do przejazdu od miejsca zamieszkania do miejsca nauki i z powrotem kosztował będzie 45 zł. Ten bilet jest zawsze biletem imiennym ulgowym i obowiązuje na poszczególne miesiące roku szkolnego od września do czerwca.

Za dwumiesięczny bilet imienny WSC – wakacyjny, z którym można podróżować wszystkimi liniami na terenie dwóch lub więcej miast przez okres lipca i sierpnia zapłacimy – za normalny 240 zł, za ulgowy 120 zł.

Opłaty za bilety na okaziciela będą kształtowały się następująco:

24-godzinny: normalny 16 zł, ulgowy 8 zł;
48-godzinny: normalny 26 zł, ulgowy 13 zł;
5-dniowy: normalny 40 zł, ulgowy 20 zł;
7-dniowy: normalny 46 zł, ulgowy 23 zł;
14-dniowy: normalny 82 zł, ulgowy 41 zł;
miesięczny: normalny 160 zł, ulgowy 80 zł.

Za podróż bez ważnego biletu zapłacimy 150 zł.

Opłata na miejscu wynosić będzie 90 zł, natomiast do 7 dni od daty sporządzenia protokołu-wezwania 110 zł. Opłata manipulacyjna za anulowanie opłaty dodatkowej wyniesie 10 zł.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja
11 lat temu

Bilet autobusowo-tramwajowy :)) Gdzie w Gliwicach są tramwaje?;)

Anonimowo
11 lat temu
Reply to  Ja

Oczywiście, że są – na ul. Chorzowskiej w zajezdni 🙂

student
student
11 lat temu

Bardziej mi się opłaca jeździć samochodem, który spale niecałe 6 litrów, niż zatłoczonymi, śmierdzącymi i spóźnionymi autobusami

PLK
PLK
11 lat temu
Reply to  student

Przecież jak się nie ma biletu miesięcznego to już się teraz nie opłaca jeździć autobusami! Jak ktoś mieszka w centrum to ma stawkę jakieś 200 zł za 100 km jazdy autobusem (jadąc dwa, trzy przystanki autobusem, n.p. z ul. Wieczorka do dworca). Mam wrażenie że podwyżki w KZK GOP są właśnie skoordynowane z wzrostem cen paliwa do samochodów osobowych.
Wiem na 100% że w Niemczech w ostatnich 5 latach bilety na pociąg podrożały więcej niż benzyna! Lobby producentów samochodowych pilnuje swojego biznesu.
pzdr.

Łabędzianin
Łabędzianin
11 lat temu

Dieta jednego tylko Członka Zarządu KZK GOP Pana Prezydenta Gliwic to 2590 zł /mc od lat. Członków jest więcej i każdy do dźwignięcia rankingu swego Miasta powinien się wzmacniać odpowiednimi dietami a wszystko idzie do góry. Członki bez kasy z diet w KZK GOP się nie dźwigną a grożą opadnięciem. Chyba nikt z nas nie chce by KZK GOP splajtowało co nastąpi natychmiast gdyby Członki nie były pojone dietami. Ktoś musi płacić by im ratingi stały ludku Ty nasz kochany. KZK GOP BIP http://bip.kzkgop.pl/modules.php?name=wladze Niektórzy członkują w wielu innych Zarządach i Radach Nadzorczych jak szanowany przezemnie Prezydent Gliwic. Podziwiam gdy… Czytaj więcej »

PLK
PLK
11 lat temu

Przy tych cenach to absolutnym minimum powinno być aby bilet za 3 zł był ważny przez 30 minut. Tak abym mógł z osiedla dojechać do dowolnego punktu w centrum miasta bez konieczności kupowania droższego biletu. A tak dla ciekawości to czy można by się dowiedzieć jaka jest struktura kosztów i przychodów KZK GOP? Konkretnie jaki procent wydatków idzie na paliwo, jaki na pensje kierowców a jaki na tabor i wreszcie jaki na biurokracje? A po drugiej stronie: jaki procent wynosi dopłata od miast a jaki przychody z biletów? Czy nie warto by zaprzestać kupować pojazdów na diesel i zamiast tego… Czytaj więcej »

nik8
nik8
11 lat temu

W Niemczech za przejazd po mieście płacisz 30 eurocentów… grubo ;d

Anonimowo
11 lat temu

To chyba jakaś paranoja!! Teraz to najbardziej opłaca sie iść na piechote

Ja
Ja
11 lat temu

Jak można zapłacić za bilet tramwajowy jak autobusem się jeździ.Niech zrobią linię autobusową. No i zatoczki obok UM. Bo jak się stoi na światłach to kierowcy autobusu łamią przepisy i z prawego pasa wciskają się na lewy.

Anonimowo
11 lat temu

CO SIE DZIEJE?! Wszystko drozeje: benzyna, jedzenie, bilety itp a przepraszam bardzo dlaczego wyplata nie wzrasta?! Z roku na rok bedzie gorzej bo wszystko ma tendencje do wzrostu cen a nie spadku. Czy ludzie powariowali? I Tak, pracujmy jeszcze do Bog wie jakiego wieku…..

Anonimowo
11 lat temu

ok

marmelada
marmelada
11 lat temu

Żeby jeszcze zakup biletu miesięcznego był możliwy to OK, ale dziś jest już 5!! kwietnia i od 5 dni słyszę w kioskach, że biletów nie było i nie ma, a byłam w około 10 kioskach. Dziś udało mi się zamówić (sic!) bilet w kiosku i jak wszystko gładko pójdzie to go odbiorę o 15.00. PARANOJA!!!

Asia
Asia
11 lat temu

Mnie osobiście nie opłaca się jechac autobusem a już w 2 osoby to totalna porażka. 1. Najpierw dojsc na przystanek (traci się czas) 2. Kupić bilet na 2 przystanki za 3 zł 3. Wysiąć i stracić czas na dojscie Jeżeli jesteśmy we 2 bierzemy taxi Zapłacimy 9 zł a jesteśmy dowiezione spod drzwi do drzwi a za 6 stracimy dodatkowo okolo 12 minut na dojścia, swiatła, kupno biletu w dodatku będziemy stać bo usiąść to cud, i bedziemy jechać w śmierdzącym pełnym przepoconych ludzi autobusie To samo tyczy się ZABRZA za 3,60 w jedną strone 30 minut bede jechać, za… Czytaj więcej »

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI