r e k l a m a


Gliwiczanin handlował nielegalnym tytoniem. Rano odwiedziła go policja

Dziś nad ranem gliwiccy policjanci zatrzymali 58-letniego mieszkańca miasta.

W jednym z należących do mężczyzny budynków gospodarczych zabezpieczono kilkadziesiąt kilogramów tytoniu nielegalnego pochodzenia. Wprowadzając do obrotu ten towar gliwiczanin działał szkodę Skarbu Państwa. Za taki czyn ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Policji w Gliwicach uzyskali informację, że jeden z mieszkańców miasta może zajmować się nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. Policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, pojechali do miejsca zamieszkania 58-latka w dzielnicy Zatorze.

Podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczono około 85 kilogramów krajanki tytoniowej.

Rozdrobniony tytoń był prawdopodobnie przygotowany do dalszej obróbki oraz dystrybucji. Funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego wstępnie oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mógł stracić na tym procederze około 65 tys. złotych.
Po usłyszeniu zarzutów zatrzymany będzie składał wyjaśnienia w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI