r e k l a m a


Gliwiczanin komendantem wojewódzkim policji w Opolu

O tym, że komendantem głównym policji jest gliwiczanin – Jarosław Szymczyk wie chyba każdy. Jednak kolejny mieszkaniec Gliwic został awansowany na wysokie stanowisko.

Mowa o inspektorze Rafale Kochańczyku, byłym zastępcy komendanta miejskiego w Gliwicach. Służbę zaczynał w 1993 roku w II komisariacie Gliwicach. Od 2003 zajmował stanowiska kierownicze. Był zastępcą komendanta II komisariatu, potem komendantem jednostki w Pyskowicach, wreszcie – zastępcą komendanta miejskiego. To stąd awansował, piął się po kolejnych szczeblach policyjnej struktury.


Na ministerialnej stronie internetowej (MSWiA) czytamy: „Minister Mariusz Kamiński na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Opolu powołał insp. Rafała Kochańczyka. Pełnienie obowiązków nowy komendant rozpocznie 13 lutego br. Inspektor Rafał Kochańczyk jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Posiada tytuł doktora nauk społecznych. Służbę w Policji zaczął w 1993 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi na stanowisku zastępcy komendanta miejskiego w Gliwicach. Był również szefem garnizonu świętokrzyskiego. Od 2016 roku był Komendantem Szkoły Policji w Katowicach.”

fot. gov.pl / KMP Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maro
Maro
3 lat temu

Przecież główny nie mieszka w Gliwicach więc jak kolejny

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI