spot_imgspot_img


Gliwiczanin pod wpływem alkoholu jechał autobusem szkolnym

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w ramach działań „Trzeźwość” zatrzymali do kontroli 41-letniego kierującego autobusem szkolnym.

Jak się okazało, mieszkaniec Gliwic kierował pojazdem na tzw. podwójnym gazie. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Prewencji zabrzańskiej Komendy.

Około godziny 6.00 w rejonie ulicy Budowlanej, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej Komendy, w ramach przeprowadzanych działań „Trzeźwość”, zatrzymali do kontroli kierującego autobusem szkolnym marki Mercedes. 41-letni mieszkaniec Gliwic kierował pojazdem na tzw. podwójnym gazie. Po przebadaniu go przez policjantów okazało się, że w wydychanym powietrzu miał prawie pół promila. Na szczęście w chwili kontroli w autobusie nie było żadnych dzieci. Mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny nie niższa niż 2500 złotych, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI