r e k l a m a


Gliwiczanin zdobył prestiżową nagrodę. Zajmuje się robotami rehabilitacyjnymi

Michał Mikulski, gliwiczanin i założyciel firmy EGZOTech otrzymał nagrodę specjalną w 18 edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Gliwicka firma Egzotech zajmuje się badaniami oraz opracowaniem innowacyjnych robotów rehabilitacyjnych i urządzeń elektrodiagnostycznych dla fizjoterapii, neurorehabilitacji i terapii zajęciowej. Produkty firmy przeznaczone są dla pacjentów po udarach, urazach rdzenia kręgowego i chorobach neurodegeneracyjnych, a także ze schorzeniami ortopedycznymi i urologicznymi. Firma została założona w 2013 r. przez Michała Mikulskiego, inżyniera biomedycznego, doktoranta na Politechnice Śląskiej. W wyniku jego badań doktoranckich robot neurorehabilitacyjny Luna EMG pojawił się na rynku. To zaawansowany system robotyczny, który pomaga w rehabilitacji kończyn górnych i dolnych osobom ze znacznymi niedowładami neurologicznym i pacjentom ortopedycznym. Do końca 2019 r. zainstalowano ponad 120 tego typu robotów w ponad 20 krajach na całym świecie. Robot zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in: TOP8 Startup Worldwide od Google for Entrepreneurs i Worldwide Winner Reddot Award za projekt Luna EMG.

Przychody firmy ciągu 4 lat wzrosły o 3000%

Za swoją działalność dr Michał Mikulski został uhonorowany nagrodą specjalną w konkursie EY Przedsiębiorca Roku, którą przyznano za umiejętne wykorzystanie technologii w ochronie zdrowia i wprowadzenie innowacyjnego produktu, który ma szansę stać się przyszłością rehabilitacji pacjentów neurologicznych.

– Chciałbym podziękować całemu zespołowi EGZOTechu – naszym EGZO Wojownikom, którzy dają z siebie wszystko i są najzdolniejszymi osobami jakie znam. Praca z wami na co dzień jest dla mnie wielkim zaszczytem i frajdą, a to co osiągamy dla dobra pacjentów i fizjoterapeutów na całym świecie napawa mnie dumą. Jestem przekonany, że to dopiero początek i nie przestaniemy starać się i walczyć o dobro osób niepełnosprawnych na świecie, by każda osoba po udarze czy urazie rdzenia kręgowego wróciła do sprawności – mówi dr Michał Mikulski.

Przypominamy, że w grudniu 2020 r. firma Egzotech została uznana przez The Deloitte Technology Fast 50 za najszybciej rozwijającą się w Europie Środkowej w dziedzinie Healthcare & Life Sciences. EGZOTech zdobył też specjalną nagrodę Impact Stars za wymiar etyczny modelu biznesowego. Dr Mikulski znalazł się również na światowej liście Forbes 30 doceniającej osoby poniżej 30 roku życia osiągające sukcesy w nauce i służbie zdrowia. Został też wyróżniony przez MIT Technology Review jako innowator społeczny.
UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI