Gliwiczanka wśród wicemistrzyń Europy

Hanna Głogusz wśród wicemistrzyń Europy. Reprezentacja Polski do lat 16 w hokeju pięcioosobowym na trawie zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy, rozgrywanych w szwajcarskiej Bazylei (6–9 lipca). Polki radziły sobie fantastycznie, ulegając wyłącznie zwyciężczyniom turnieju, Ukrainkom. W grupie 10 polskich reprezentantek, powołanych na mistrzostwa przez selekcjonera Sławomira Mazanego, znalazła się Hanna Głogusz z KKS Kolejarz Gliwice.

Polki rywalizowały początkowo w grupie A, gdzie trafiły na Gruzję, Ukrainę i Walię. W meczach grupowych zaliczyły dwa zwycięstwa – nad Walią (8:1) i Gruzją (25:1), ulegając jedynie Ukrainkom (2:8). W ćwierćfinale pokonały gospodynie turnieju, Szwajcarki (7:1), a w półfinale Turczynki (12:2). 9 lipca przyniósł emocjonujący mecz o najwyższe trofeum. Biało-Czerwone walczyły do końca, uznając ostatecznie wyższość Ukrainek (5:6).

Hokej na trawie to spektakularne widowisko pełne pasji, zaangażowania i nagłych zwrotów akcji, gdzie niezwykle istotny jest duch gry zespołowej. Dwie drużyny stoją naprzeciw siebie i próbują umieścić piłkę w bramce przeciwnika, rywalizując, ale i dobrze się przy tym bawiąc. W Polsce tę dyscyplinę uprawiają tysiące ludzi we wszelkich kategoriach wiekowych – od dziecka do weterana. Największe ośrodki hokejowe mieszczą się w Wielkopolsce, na Śląsku (m.in. w Gliwicach) i w województwie kujawsko-pomorskim.
fot. PZHT Fb / info: UM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI