spot_imgspot_img


Gorąco wokół Piasta Gliwice. Radni zadali wiele pytań

Znów gorąco wokół Piasta Gliwice. Po zwolnieniu z klubu Jarosława Kaszowskiego, żywej legendy Piasta, padły ważne pytania. Postanowili je zadać radny miejski (z prezydenckiego ugrupowania KdG) – Marcin Kiełpiński oraz radny wojewódzki (PiS) – Bartłomiej Kowalski.

Pytania zostały już wysłane do prezydenta Gliwic, Adama Neumanna. Radni odpowiedź muszą otrzymać w ciągu dwóch tygodni. Przed władzami zadanie niełatwe, bo pytania są naprawdę szczegółowe i często niewygodne.

– W związku z ostatnim zamieszaniem dotyczącym funkcjonowania Piasta Gliwice jako członek Komisji Edukacji, Kultury i Sportu poczułem się obowiązku, by zapytać w imieniu własnym i mieszkańców o kilka nurtujących wszystkich kwestii – mówi Marcin Kiełpiński.

Radni pytają m.in. o średnie zarobki w administracji klubowej, o to ile firm jest w klubie biznesu, ile przedsiębiorstw odeszło z ww. klubu, jakie przychody wygenerował dział marketingu, dlaczego klub zrezygnował z wieszania plakatów reklamujących mecze, ile Piast zarobił na transferach najlepszych zawodników oraz o karnety VIP. Wiele pytań dotyczy też Pawła Gniadka, zatrudnionego jakiś czas temu, dyrektora marketingu.

Gołym okiem można zauważyć, że Piast traci sponsorów. Ze stadionu zdjęto już kilka reklam.

Rozmawialiśmy z przedstawicielem dużej firmy, która reklamowała się na stadionie Piasta. W pewnym momencie reklama przedsiębiorstwa zniknęła. Zapytaliśmy o to dlaczego tak się stało. – Współpracowałem z Piastem przez kilkanaście miesięcy. Jestem kibicem i chciałem pomóc lokalnej drużynie, a przy okazji promować swój biznes. Po pewnym czasie klub podniósł ceny o 100%. Chciałem nieco negocjować stawkę, ale nikt ważny z klubu nie chciał się ze mną spotkać. Na konto klubu przelewałem niemałe pieniądze, więc nie wiem dlaczego nawet nie chciano ze mną podjąć rozmów. Po czasie zauważyłem, że znikają kolejni sponsorzy. Jeśli zostali potraktowani tak, jak ja to się nie dziwię – mówi anonimowo prezes gliwickiej firmy.

Wśród pytań zadanych przez radnych możemy znaleźć też to o odrzucenie przez Pawła Żelema, prezesa Piasta, oferty firmy Westminster, która niedawno została sponsorem Legii Warszawa. Według naszych nieoficjalnych informacji umowa miała opiewać na sporą kwotę.

Pytań zadanych przez radnych jest dużo i dotyczą one wielu kwestii. Czasu na odpowiedź mało. Jednak wydaje się, że wkrótce rozwiane zostaną wątpliwości dotyczące wielu kwestii. Do tej pory Piast niechętnie odpowiadał na pytania m.in. dziennikarzy.

Być może pytania sprawią, że funkcjonowaniu Piasta przyjrzy się również prezydent Gliwic – Adam Neumann, który wydaje się niezainteresowany tym, co dzieje się w klubie.

Gdy z Piasta zwolniono klubową legendę, Jarosława Kaszowskiego, zwróciliśmy się do rzecznika prezydenta o komentarz włodarza Gliwic w tej sprawie. W odpowiedzi otrzymaliśmy następującą wiadomość: „Zgodnie z kodeksem spółek handlowych prezydent miasta nie prowadzi polityki kadrowej w spółkach miejskich. Odpowiedzialne są za to ich zarządy. Prezydent miasta sprawuje nadzór nad GKS Piast S.A. i innymi spółkami poprzez rady nadzorcze. W związku z doniesieniami medialnymi o sprawach kadrowych w spółce, prezydent miasta zwrócił się o informacje do przedstawiciela miasta w radzie nadzorczej GKS Piast S.A.”.

Łukasz Fedorczyk
—–
Poniżej pytania radnych

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kulkarz
Kulkarz
2 lat temu

ta kukiełka neuman nic nie ogarnia

marcin
marcin
2 lat temu

Za co w takim razie Nauman bierze pieniądze. Za grzanie stołka?
Figurant na stołku Prezydenta miasta nie jest potrzebny.

Agnieszka
Agnieszka
2 lat temu

Nie możliwe!!!!

Agnieszka
Agnieszka
2 lat temu

Mam zapytanie Moi Drodzy 🙂
Dlaczego w tej sprawie najwięcej pytań ma Pan Marcin Kiełpiński?
Najlepszy kolega Jarka K. oraz jego współpracownik, który również prowadzi treningi u Nas w Sośnicy, w klubie, który ma współprace a akademią Pana Jarka?
Czyżby jest inaczej???

Adam
Adam
2 lat temu
Reply to  Agnieszka

Pani Agnieszko, tutaj nikt Pani nie odpowie – bo to Radny.
A przyznam, że jestem ciekawy tej odpowiedzi….

Wójt
Wójt
2 lat temu
Reply to  Agnieszka

Pani Agnieszko coś jest na rzeczy!
Przy okazji, jak to możliwe????

Wójt
Wójt
2 lat temu
Reply to  Agnieszka

Pani Agnieszko – faktycznie to prawda- Radny Marcin K. pracował na 200% w akademii Jarka K., dlatego tak wszędzie krzyczy ten radny.
napewno jest w tym jakiś interes – bo teraz prowadzi treningi w sośnicy, w zespole którym trenują zawodnicy z akademii Jarka..i czy to nie jest dziwny zbieg okoliczności????

Jurek
Jurek
2 lat temu

Cyt. ..
„Adam Neumann, który wydaje się niezainteresowany tym, co dzieje się w klubie”…
Odnoszę wrażenie, że ten pan jest niczym niezainteresowany. A najmniej Gliwicami…2

Prawdziwy Gliwiczanin i wierny kibic Piasta
Prawdziwy Gliwiczanin i wierny kibic Piasta
2 lat temu

Czy „nasi” wspaniali radni- tchórze którzy boją się koronawirusa i ze strachu odwołują sesje naprawdę uważają że nie ma w tej chwili ważniejszych spraw dla Mieszkańców. Może by się zajęli aby wzorem innych miast zawiesić pobór opłat w strefie, może by powyciągać ich z dziur żeby zobaczyli jak wygląda sytuacja w służbie zdrowia. Bo wg przewodniczącego rady, w tej chwili nie ma żadnych ważnych tematów. Ludzie się organizują w grupy- szyją maseczki robią zbiórki przekazują dla szpitali a dla nich w tej chwili najważniesza jest „wojenka” w Piaście. Może w sprawie ochrony naszego zdrowia i życia należałoby się zwrócić do… Czytaj więcej »

Joe
Joe
2 lat temu

Racja. Niestety, ale i Kowalski, i Kiełpiński znają się tylko na piłce nożnej, więc czego więcej od nich wymagać…

Olo
Olo
2 lat temu
Reply to  Joe

Dokładnie Joe – Pan Kiełpiński tylko piłka nożna i nic więcej…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI