r e k l a m a

spot_imgspot_img

Górnik Zabrze będzie grał w Gliwicach? Kibice protestują

W regionalnych mediach zaczęły pojawiać się informacje o tym, że Górnik Zabrze w czasie remontu swojego stadionu miałby korzystać z budowanego właśnie gliwickiego obiektu.

Rozmawialiśmy dziś z prezesem Piasta, Józefem Drabickim, który jednoznacznie stwierdza, że zarząd Górnika nie wystąpił nawet z zapytaniem o możliwość rozgrywania spotkań na stadionie przy ul. Okrzei.

Zastępca prezydenta miasta, Piotr Wieczorek, podkreśla, że jeśli klub z Zabrza będzie chciał grać na gliwickim obiekcie władze Gliwic nie będą rzucały mu kłód pod nogi.

W sprawie głos zabrało także Stowarzyszenie Kibiców Piasta Gliwice. Poniżej oświadczenie.

W imieniu gliwickich kibiców, pragniemy niniejszym wyrazić swoje stanowisko w sprawie docierających do nas z rozmaitych źródeł informacji, dotyczących potencjalnej gry zespołu Górnika Zabrze na nowym stadionie przy ulicy Okrzei.

Na wstępie należy zauważyć, że choć nie jest to oficjalnie stadion Piasta, to jednak obiekt ten powstał z myślą o Gliwickim Klubie Sportowym i w głównej mierze ma zaspokoić potrzeby miejscowych kibiców. W imię zasad współżycia społecznego wszelkie ważniejsze ustalenia co do obiektu, powinny być więc rozpatrywane z uwzględnieniem kibiców Piasta i po zasięgnięciu ich opinii. Z całą pewnością też, rozmowy co do wynajęcia na dłuższy czas stadionu drużynie z innego miasta, nie powinny być podejmowane w tajemnicy i w oderwaniu od oczekiwań lokalnej społeczności.

Jako stowarzyszenie reprezentujące środowisko gliwickich fanów piłki nożnej wskazujemy, że w naszej opinii, rozwiązanie polegające na wynajęciu nowego stadionu przez Klub Sportowy Górnik Zabrze nie jest, łagodnie rzecz biorąc, najbardziej fortunne. Przeciwko grze zabrzańskiej drużyny na obiekcie przy ulicy Okrzei, przemawia wiele argumentów. Niektóre z nich przedstawiamy poniżej.

W pierwszej kolejności należy wskazać realnie istniejące animozje gliwickich i zabrzańskich kibiców, co w konsekwencji może sprawiać ogromne problemy z zabezpieczeniem meczów. Koszty takiego przedsięwzięcia byłyby wysokie, a co najgorsze nawet najbardziej skrupulatne działania mogłyby okazać się bezskuteczne.

Stowarzyszenie nie jest w stanie ręczyć za zachowanie wszystkich kibiców Piasta, stąd też mecze przy ulicy Okrzei stanowiłyby zagrożenie dla przybywających do Gliwic fanów Górnika, na co niestety nie mamy wpływu. Nie można również wykluczyć dewastacji stadionu przez kibiców Górnika Zabrze, co wiązałoby się ze sporymi kosztami napraw i remontów nowego stadionu.

Władze miasta powinny mieć także na uwadze kwestie związane z bezpieczeństwem mieszkańców Gliwic, a w szczególności dzielnicy Zatorze, na terenie której rozgrywałby mecze zabrzański Górnik.

W tak ważnej kwestii, jaka jest wynajęcie stadionu, nie można pominąć opinii kibiców Górnika, bezpośrednio zainteresowanych przedmiotową sprawą, którzy z pewnością zechcą się wypowiedzieć. Z przykrością musimy skonstatować, że najprawdopodobniej honor nie pozwoli im korzystać z czegoś, czego sami nam odmówili. Ponadto, fani zabrzańskiej jedenastki z całą pewnością będą woleli skorzystać z obiektów położonych w Rybniku, czy też Katowicach

Reasumując, wystarczy sparafrazować oświadczenie kibiców zabrzańskiego Górnika, powstałe w okresie, gdy to gliwicki Piast poszukiwał stadionu, na którym miał rozgrywać swoje mecze.

Jako kibice Piasta pragniemy zauważyć, że zarząd Górnika Zabrze w ostatnich latach był mało gościnny dla fanów Piasta Gliwice, nie widzimy zatem potrzeby goszczenia włodarzy i kibiców klubu z Zabrza na obiekcie przy ulicy Okrzei. Mając na uwadze powyższe fakty pragniemy wyrazić zdecydowaną dezaprobatę dla pomysłu rozgrywania meczów Górnika Zabrze w Gliwicach na stadionie przy ulicy Okrzei.

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Kibiców G.K.S. Piast

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotrekpiast
piotrekpiast
12 lat temu

Ogromny wstyd dla władz Gliwic niszczą powoli PIASTA a teraz zapraszają Górnika na nowy stadion może jeszcze PIAST dalej ma grać w Wodzisławiu?????!!!!!! normalnie nie mogę tego czytać

zg
zg
12 lat temu

no i sluszny tekst. ktos sie po prostu bawi uczuciami kibicow popalajac cygaro.

takijeden
takijeden
12 lat temu

Wieczorek ciebie zupełnie pogięło ? Mieszkam blisko stadionu i nie życzę sobie bandy idiotów przyjezdnych pod oknami, jak chcesz to zaproś ich do siebie do domu i możecie wtedy grać nawet w cymbergaja.

tomi
tomi
12 lat temu

NIE, NIE, dla patolo\g/ii w Gliwicach, nie chcemy morderców kibiców i hordy neandertalczyków.

Anonimowo
12 lat temu

Żaboli tutaj nie chcemy!

KSG
KSG
12 lat temu

\G/órnik ma w \G/liwicach więcej kibiców od tego śmiesznego klubu przesiedleńców, tak więc większa część mieszkańców będzie zadowolona z możliwości goszczenia w \G/liwicach tego wielkiego klubu. Poza tym – po co pytać o zdanie stowarzyszenia liczącego 20 osób??? ŁTS Łabędy ma silniejszą ekipę…

kibol
kibol
12 lat temu

ktoś ich tutaj musi wpuścić do gliwic!

Szczery
Szczery
12 lat temu

Zakazać KIBOLOM obu drużyn wchodzenia na mecze – to w końcu można by bez strachu iść na mecz!
Czytając tekst SK GKS Piast można mieć wrażenie, że pisał to taki odmóżdżony szalikowiec, jak Ci ci się teraz na stadionach bawią w politykę.

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu

…a to stadion Piasta został zbudowany za pieniądze kiboli tego klubu, czy za pieniądze podatników ?
Kibice Piasta nie mają tu nic do gadania, na tym stadionie może grać każda drużyna.
Więc ***** w kubeł i cieszyć się że porządny stadion w gliwicach wybudowali.
Nawiasem mówiąc zastanawiam się jak szybko po otwarciu ci ***** wysmarują go swoimi kibolskimi napisami.

Łabędziok ale z Piasta.
Łabędziok ale z Piasta.
12 lat temu

To górnik na Okrzei grałby bez kibiców bo u nich sama patolo\g/ia i kibole, to popieram, jeszcze za 200000 za mecz, i UM sie nachapie i spokój w dzielnicach obok stadionu będzie.

alfik
alfik
12 lat temu

jestem kibicem od 25 lat piasta i górnika wiec smieszą mnie te listy wyrostków szalikami,a tak na marginesie gdyby piast dwa latemu pomógł by górnikowi utrzymac się lidzę ,to ostatniej kolejce rok temu grałby górnikiem a nie Cracovia ,i moze grałby eksraklasie

łowca trolii
łowca trolii
12 lat temu

Chyba zabrakło odwagi autorom tych „wypocin”. Gdyby się podpisali mozna by zadać kilka pytań np. co kryje się pod pojęciem „Stowarzyszenie nie jest w stanie ręczyć za zachowanie wszystkich kibiców Piasta, stąd też mecze przy ulicy Okrzei stanowiłyby zagrożenie dla przybywających do Gliwic fanów Górnika, na co niestety nie mamy wpływu”
A jak ***** z Piasta palili race, albo rozwalali krzesełka w Radzionkowie to mieli wpływ?
I jeszcze jedno ile razy zapłacili za kary, które musiał płacić Piast za zachowanie troglodytów mieniących się kibicami Piasta.

Piast
Piast
12 lat temu

Przestańcie ********* żabole i tak nie zagracie na naszym stadionie jedźcie sobie do Krakowa grać na Stadionie Cracovii .. a nie unas .. i jeszcze te smieszne napinki wasze .. !!! a co do postu powyżej klub zapłacił ale odbiło się to w jakijś sposób na kibicach więc ***** w kubeł !!!

MISIEK
MISIEK
12 lat temu

Niech ****** te partacze- przylepy!!! ****** z Zabrza – WIEŚ !!!Pamietacie jak Piast szukał stadionu??? WTEDY TEZ BYŁO OFICJALNE OŚWIADCZENIE KIBICÓW GÓRNIKA i nawet WASZ PREZES SIE WYPOWIEDZIAŁ NA TEN TEMAT – przypomnijcie sobie PRZYLEPY ZE WSI !!!

Ado
Ado
12 lat temu

Ciekawe co by Tusk na to powiedział

kibolek
kibolek
12 lat temu

Każdy prawdziwy Gliwiczanin kibicuje Piastowi tylko patologia za slamskich dzielnic Gliwic i prześiedleńcy z innych Zabskich miast którzy znaleźli prace w naszym mieście a nastepnie się tu wprowadzili a teraz udają wielkich Gliwiczan chodzi na mecze Górnika i pali szaliki z herbem miasta z którym sie niby utożsamiają
GÓRNIKOWI W GLIWICACH MÓWIMY STANOWCZE NIE!!!

zabrzanin
zabrzanin
12 lat temu

wasze teksty sa tak prymitywne i infantylne ze nie idzie tego czytac

ŻABOL
ŻABOL
12 lat temu

haha kurczaki boicie się tego ze kilkanaście tysięcy żaboli może wjechać na miasto tak samo baliście sie pokazać jak Górnik grał z piastem w Zabrzu co była zbiórka na pl piastów czemu nie zebraliście większej ekipy i nie przegoniliście Górnika z pl piastów?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI