Granty pełne serca. Wsparcie otrzymało 5 projektów

Znamy już laureatów Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej. W tym roku wsparcie otrzymało 5 projektów realizowanych przez organizacje z Gliwic i Zabrza.

– W tegorocznej edycji o nasze wsparcie aplikowało 19 projektów – mówi Katarzyna Lenartowicz, zastępca dyrektora Europy Centralnej. – Dlatego siedmiu ekspertów miało twardy orzech do zgryzienia. W każdym z działań widać było serce i zaangażowanie. Projekty, którym pomagamy, spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem wszystkich oceniających. Dlatego postanowiliśmy wyróżnić je naszym grantem, który mamy nadzieję zapoczątkuje pozytywne przemiany w wielu lokalnych społecznościach.
W VI edycji Funduszu Małych Grantów dofinansowanie otrzymają trzy projekty realizowane latem tego roku. Pierwszym z nich są sportowe wakacje z Radą Osiedla Ligota Zabrska. Drugim akcja przygotowywana przez Towarzystwo Wspierania Świetlicy dla Dzieci z Sośnicy, które chce sfinansować młodym mieszkańcom tego osiedla, wakacyjny wyjazd nad morze. Tam, niczym doświadczeni turyści, poznają tajemnice polskiego Bałtyku w ramach projektu turystyczno-wędrówkowego: „Piechotą po polskim wybrzeżu”.

Europa Centralna postanowiła także wspomóc bardzo ciekawą inicjatywę, jaką jest realizacja półkolonii romsko-polskich na gliwickim Zatorzu.

O wsparcie na ten projekt aplikowało skutecznie Stowarzyszenie EkoGim 10. Gliwickie centrum handlowe pomoże także w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Drugi raz będzie angażować się w akcję Gliwickiej Grupy Kolarskiej, która przygotowuje festiwal rowerowy.. Cykl wydarzeń jest okazją do popularyzacji tej dyscypliny sportu, a także oderwania najmłodszych mieszkańców Ziemi Gliwickiej od komputera. O tym, że pasja jest ważna także w rozwoju osób niepełnosprawnych, może świadczyć przyznanie grantu na organizację IX Integracyjnego Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Kurtyna w górę”. Przygotowuje go m.in. Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”, działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu.

Fundusz Małych Grantów Europy Centralnej to inicjatywa z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, w ramach której od 2014 roku gliwickie centrum wsparło ponad 20 lokalnych inicjatyw z Gliwic, Zabrza i powiatu gliwickiego. Projekt dostrzeżono także w tym i ubiegłym roku w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu jako jedną z nielicznych inicjatyw z sektora centrów handlowych i branży nieruchomości komercyjnych w Polsce.
Więcej informacji na temat Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej można znaleźć na stronie europacentralna.eu

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI