r e k l a m a
spot_imgspot_img

Gwiazdy zagrają na stadionie w Gliwicach. Wszystko dla hospicjum

Rozpoczęła się dystrybucja cegiełek wspierających wyjątkowe wydarzenie charytatywne – Tydzień dla Hospicjum (17-24 czerwca).

Jego celem jest pomoc w zebraniu środków na rozbudowę i modernizację gliwickiego hospicjum. Cegiełki kosztują 5 zł i są dostępne w licznych punktach na terenie Gliwic. Przybywa także szczegółów wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia, a drużyny kompletują składy przed meczem charytatywnym.

– To tylko pięć złotych, ale każda cegiełka jest nam bardzo pomocna – organizatorzy Tygodnia zachęcają do ich zakupu. Oczywiście każdy, kto chce wesprzeć akcję większą sumą, może zakupić dowolną liczbę cegiełek. Ich dystrybucję prowadzą: gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego (ul. Daszyńskiego 29), szkoły i wybrane zakłady pracy, a od 5 czerwca także punkty sprzedaży Piasta Gliwice (ul. Zwycięstwa 36 i stoisko w CH FORUM). Cegiełki będzie można też nabyć przed zaplanowanymi wydarze­niami oraz w ich trakcie.

Jest ich w programie Tygodnia bardzo wiele. Wszystko rozpocznie się w samo południe 17 czerwca, na Stadionie Miejskim w Gliwicach (ul. Okrzei 20). Tego dnia będzie on m.in. areną Spartakiady Przedszkolaka, pikniku pełnego atrakcji dla gliwickich rodzin, a także meczu Reprezentacji Artystów Polskich (RAP) z Przyjaciółmi Hospicjum (XVI Mecz Gwiazd im. Henryka Bału­szyń­skiego).

XVI Mecz Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich a Przyjaciółmi Hospicjum.
Skład drużyny Przyjaciół Hospicjum:
– Jarek Kaszowski – GKS Piast Gliwice
– Piotr Wieczorek – Wiceprezydent Miasta Gliwice
– Marek Pszonak – Przewodniczący Rady Miasta Gliwice
– Łukasz Bałuszyński – syn Henryka Bałuszyńskiego – kapitan drużyny
– Grzegorz Filipczyk- Dyrektor CH Forum Gliwice
– Jarosław Wieczorek- Wojewoda Śląski
– Rafał Franz – reprezentant Polski w Futsalu
– Łukasz Mazur – Prezes Grupy ECDDP z Katowic
– Wojciech Kędziora – Termalica Bruk-Bet Nieciecza
– Adrian Sikora – były zawodnik Górnika, Piasta i Groclinu
– Jacek Wiśniewski – były zawodnik Górnika i Cracovii
– Krzysztof Gryc – Stowarzyszenie Hospicjum Gliwice
– Marek Kwiatek – Prezes GKS Piast Gliwice
– Maciej Karczyński – Prezes Futsal Ekstraklasy S.A.
– Adam Sobierajski – tenor Opery Krakowskiej
– Robert Małek – były sędzia piłkarski
– Piotr Rocki – były zawodnik Górnika i Groclinu
– Janusz Bodzioch – były zawodnik GKS Piast Gliwice
– Piotr Leszkoven – Fluor S.A.
– Jakub Szmatuła – bramkarz GKS Piast Gliwice
– Robert Walkowiak – były zawodnik GKS Piast Gliwice

Skład drużyny Reprezentacji Artystów Polskich, m.in.:
– Jarosław Jakimowicz
– Marcin Mroczek
– Bilguun Ariunbaatar
– Rafał Mroczek
– Radosław Majdan
– Piotr Świerczewski
– Robert Moskwa
– Przemysław Cypryański
– Tomasz Schiemscheiner

To dopiero początek atrakcji Tygodnia. W kolejnych dniach odbędą się m.in., występy zespołów Salake i Chrząszcze, seria animacji i wydarzeń w Młodzieżowym Domu Kultury oraz Gimnazjum nr 1 im. St. Batorego; Akademia Małego Hotelarza w Qubus Hotel Gliwce; gra terenowa, spektakl i warsztaty w CH FORUM – o tym już wkrótce.
Kulminacją będzie koncert zespołu Myslovitz na Stadionie Miejskim (24 czerwca, godz. 20:00). Jego występ poprzedzą koncerty grup Canis Latrans (17:30) i Wyrwani (18:30). Wcześniej tego dnia, bo ok. godz. 10:00, na trasę ruszą biegacze rywalizujący w biegu charytatywnym „Kilometry dla hospicjum”, zaś w południe rozpocznie się ogólnodostępny piknik rodzinny.

Tydzień dla Hospicjum to inicjatywa wielu osób i organizacji, której celem jest zbiórka środków na rozbudowę i modernizację gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Jego infrastruktura liczy już bowiem 16 lat i wymaga zmian. – Trzeba, aby chorzy, ich rodziny, personel i wolontariusze znaleźli się w zupełnie nowej przestrzeni. Trzeba, aby komfort życia i posługi w hospicjum uległ dużej poprawie. Trzeba, aby opieka domowa miała nowe, lepsze zaplecze – przekonują przedstawiciele Hospicjum.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI