r e k l a m a


Gliwicki radny z PiS wybrał Świętochłowice. Przegrały Gliwice

spot_img
r e k l a m a

Tylko dwa głosy zadecydowały o tym, że przewodniczącym zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego nie został prezydent Gliwic.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przeciw Zygmuntowi Frankiewiczowi zagłosował gliwicki radny Marek Kopała z PiS. I to jego głos przeważył. Wynik głosowania 15:13 oznaczał zwycięstwo prezydenta Świętochłowic, Dawida Kostempskiego z Platformy Obywatelskiej. Marek Kopała objął stanowisko wiceprzewodniczącego Zgromadzenia.

– Niestety, to przykre, że gliwicki radny zagłosował przeciw Gliwicom – komentuje jeden z obserwatorów. W dodatku Platforma Obywatelska robi czystki rękami PiS-u – dodaje.

Do zarządu nie weszli również, obok bezpartyjnego Frankiewicza, Piotr Uszok, prezydent Katowic (bezpartyjny) oraz Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca (SLD).

Przypomnijmy, że Marek Kopała został wybrany jako reprezentant Gliwic do Zgromadzenia GZM, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Zastąpił w tej roli Marka Pszonaka, byłego przewodniczącego RM.

Dawid Kostempski z PO zajął stanowisko przewodniczącego GZM po prezydencie Katowic Piotrze Uszoku, którego kadencja minęła po ostatnich wyborach.
Przewodniczącą Zgromadzenia GZM wybrano Małgorzatę Mańkę-Szulik, prezydent Zabrza. Drugim wiceprzewodniczącym, obok Kopały, został Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

W skład zarządu wybrano także: Grażynę Dziedzic (Ruda Śląska), Arkadiusza Chęcińskiego (Sosnowiec), Jacka Guzego (Siemianowice Śląskie), Piotra Koja (Bytom), Andrzeja Kotalę (Chorzów), Edwarda Lasoka (Mysłowice).

(nd)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
13 lat temu

Nadchodzi koniec ery frankiewicza!!! To kolejna z cyklu porażek:) A to dopiero poczatek:) Zatem za 3,5 roku będziemy mieć w końcu nowego Prezydenta

glwcn4e
glwcn4e
13 lat temu
Reply to  Karol

za 3,5 roku, durniu, bedzie dalej frankiewicz i nowa rada…

???
???
13 lat temu

Wladze Katowic ,Gliwic i Sosnowca – trzech najwiekszych miast konurbacji , wyrzucone z wladz GZMu. Teraz to ten zwiazek sobie moze …

kierownik
kierownik
13 lat temu

czyli jednym słowem kopała sprzedał nas i sprzedał się

glajwic
glajwic
12 lat temu
Reply to  kierownik

jak dla mnie to Gliwice już dawno zostały rzucone psom na pożarcie

Gosiu
Gosiu
13 lat temu

usunac tych popisowych szkodnikow z rady!!!

głosowałem na Pana
głosowałem na Pana
13 lat temu

Panie Marku wstyd! Partyjne podziały ponad dobro miasta

glajwic
glajwic
12 lat temu

dobro miasta? to miasto niszczą ręce włodarzy. *****, obudźcie się

bartek
bartek
13 lat temu

kto ich kurcze wybrał? jak pytam znajomych to nikt nie głosował na pis, a jednak się dostali do rady

Grzechooo
Grzechooo
13 lat temu

Kopała jest ok. Jest dobrym lekarzem więc i radnym na pewno też

mw
mw
12 lat temu
Reply to  Grzechooo

dobry kawał

bezpartyjna pacjentka
bezpartyjna pacjentka
12 lat temu
Reply to  Grzechooo

Niestety Marek Kopał lekarzem dobrym nie jest – . podaje się za kardiologa. Zlekceważył u mnie poważną chorobę serca. Przez lata -jako pseudokardiolog – wyrabiał sobie tylko kontakty u starszych panów, którzy się martwili o serduszka.
Jako młoda kobieta nie miałam na co liczyć. Jest gburowaty – „diagnozę” przekazał mi wystukaną jednym palcem na maszynie.
W Gliwicach PiS reprezentują jednostki bez autorytetu moralnego.

© Baśka
© Baśka
13 lat temu

Obrzydliwe partyjniactwo wdziera się do samorządów. Koniec z merytoryczną pracą w GZM. Intrygi warszawskie zeszły „w teren”.
Warszawka pojawia się w TV i tylko w TV, a ci lokalni popisowi partyjniacy są wśród nas i teraz dobrze wiemy komu się już nie powinno podawać ręki na powitanie.

zg
zg
13 lat temu

zamontować pręgierz na rynku, a później banicja za mury miasta. chętnie w niedzielę popatrzę na biczowanie zdrajcy na rynku 😉

Ryszard
Ryszard
13 lat temu

Czy radny Kopała ślubował wierność partii? Wydawało mi się, że ślubował służenie miastu.

michal
michal
12 lat temu

A tak, wogole, co ten GZM zrobil przez te lata? O ile sie nie myle p. Popiel tez zaliczyl epizod w GZM.

daro
daro
12 lat temu

Pogratulować Panie Kopała. Mam nadzieję, że to Pana ostatni kadencja…

tomek
tomek
12 lat temu

Czy dobrze pamiętam, że na sesji RM gdy radny Kopała był wybierany jako przedstawiciel Gliwic do GZM pryznał: (cytyje z pamięci) „nie znam się na GZM ale jako człowiek inteligentny naucze się”.
Tak więc zupełni nowicjusze nie znajacy się na rzeczy dokonają pogrzebu GZM. Przypomnijmy że posłowie platformy nie przygotowali buńczucznie obiecywanego wsparcia legalislacyjengo. Dlatego GZM ma zbyt małe prawa i leniwie do tej pory funkcjonuje. Teraz PO kładzie GZM do grobu.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Wstyd Panie Marku.Ma Pan takie parcie na władzę e zapomniał Pan co jest dobre dla miasta.

Lidka .Medynska@gmail.pl
12 lat temu

Wstyd Panie Marku. Władza przesłoniła Panu rozum

pedro
pedro
12 lat temu

Wypiepszyc Kopale z Gliwic ,zdrajca.miejmy nadzieje ze wiecej go nie wybiora.KOPALA sama sie WYKOPALA

!?
!?
12 lat temu

Żenujące. Trudno to komentować, no bo jak. Radny, który złożył ślubowanie, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, wybrany przez radnych PO i PiS do GZM jako przedstawiciel Gliwic zagłosował przeciw prezydentowi miasta, swojego miasta, bo Gliwice nie należą do 2 partii, w imieniu których – niezgodnie z wyborem – występuje M. Kopała. Wszyscy powinni wiedzieć, że Z. Frankiewicz nie wszedł do władz GZM 1 głosem – był to głos M. Kopały.

Silesian
Silesian
12 lat temu

I**** – partyjniactwo w PiS takie samo jaki ongiś w PZPRze!!!!!!

nina
nina
12 lat temu

No i bardzo dobrze! Frankiewicz nie rozumie idei metropolii, ciągnie tylko w swoją stronę. GZM to zresztą fasadowa instytucja, która nic dotąd nie robiła. Synekura dla znajomków trzymanych w odwodzie. Jak sie pojawił pierwszy przewodniczący, który chciał coś zacząć robić, to go wywalili. Może nowy zarząd tchnie życie w GZM. Trzymam kciuki. A Frankiewicz do lasu!

© Baśka
© Baśka
12 lat temu
Reply to  nina

Nino. Do tej pory był jeden i tylko jeden przewodniczacy zarządu GZM. Był nim prezydent Katowic Piotr Uszok. Nikt go z nikąd „nie wywalił” jak byłaś uprzejma to nazwać. Swoją funkcję pełnił społecznie. Tłumaczę bo wspominałaś coś o „synekurach”.

Na koniec rada dla Ciebie: wracaj do swojego „lasu”.

toluk
toluk
12 lat temu

Ciekawe co na to sam Marek Kopała? Może się wypowie? Może się jakoś obroni? Patrząc na zagadnienie nieco z boku trochę smutna historia.

gliwiczanin
gliwiczanin
12 lat temu

Gratuluje Panu Kopale własne interesy wzięły górę nad interesami miasta głosujcie tak dalej a Gliwice się rozsypią a przestańcie narzekać na Frankiewicza przynajmniej dzięki niemu w Gliwicach żyje się ok ja specjalnie przyjechałem tu mieszkać z innego miasta gdzie niema takiego prezydenta bądźcie mądrzejsi i nie słuchajcie zazdrosnych ludzi którzy chcą przejąć dobrze prosperujące miasto

Zeb
Zeb
12 lat temu

”Wynik głosowania 15:13 ….”
Rozumiem że głos Pana Kopały liczy się podwójnie…Gdyby zagłosował na TAK, wynik byłby 13:15 i Frankiewicz miałby stołek..

Maximus
Maximus
11 lat temu

Gliwiczanie to zapamiętali Panie Kopała.Zobaczy Pan to przy nastepnych wyborach.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI