r e k l a m a


Hala przejdzie modernizację. Powstanie też ogród terapeutyczny

Szykują się ciekawe zmiany w Sośnicy – w przyszłym roku hala widowiskowo-sportowa przejdzie modernizację, powstanie też ogród terapeutyczny.

W przyszłym roku hala przy ul. Sikorskiego przejdzie modernizację. W ramach inwestycji zostaną przeprowadzone prace mające zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu: przebudowa drogi ewakuacyjnej, budowa nowej klatki schodowej i dwóch stref pożarowych. Zmodernizowane zostaną też instalacje: wodna, elektryczna i centralnego ogrzewania, odnowione będą podłogi, niektóre okna i drzwi.

Widownia po modernizacji będzie miała szersze schody. Zostanie zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych. Zmieni się też układ pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i zaplecze kawiarni. Przetarg na modernizację hali widowiskowo-sportowej w Sośnicy został już ogłoszony. Jeżeli zostanie pozytywnie rozstrzygnięty hala powinna być gotowa w lipcu 2020 r.

W bliskim sąsiedztwie hali, na skwerze powstanie ogród terapeutyczny, z rabatami kwiatowymi, piaskownicą, urządzeniami zabawowymi i zadaszoną altanką. MZUK podpisał już umowę na wykonanie projektu ogrodu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, projekt powinien być gotowy w listopadzie br. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie inwestycji. Zakończenie prac planowane jest w 2020 r.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ToBi
ToBi
4 lat temu

Dopiero był remont…znowu mam podejrzenia istnienia innych celów jak remont

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI