Hala w Łabędach nadal bez dzierżawcy

Nowoczesne Centrum Sportowo-Kulturalne „Łabędź” działa przy ul. Partyzantów od marca. Obecnie miasto szuka dzierżawcy obiektu.

Czy znajdą się chętni? Przekonamy się w połowie maja.

Centrum Sportowo-Kulturalne „Łabędź” wybudowano w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w gliwickiej dzielnicy Łabędy. Nowy obiekt miejski za 16 mln zł jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieści halę sportową o wymiarach 48 x 28 metrów, która pozwala na uprawianie wielu dyscyplin zespołowych (m.in. koszykówki, piłki ręcznej, piłki nożnej halowej oraz siatkówki). W pobliżu ulokowano szatnie, prysznice oraz toalety. Jest także pokój medyczny, pomieszczenia dla trenerów oraz pokoje techniczne i magazyny. Na widowni jest miejsce dla 288 osób. Dzięki rozkładanym trybunom liczbę tę można zwiększyć jeszcze o 112. Ponadto na tarasie budynku urządzono minisiłownię na świeżym powietrzu.

Obiekt przy ul. Partyzantów służy też kulturze. Znajduje się tam sala widowiskowa ze sceną i widownią amfiteatralną (dla 103 osób) wraz z zapleczem, działa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Kilka pomieszczeń wielofunkcyjnych przeznaczono na potrzeby organizacji pozarządowych i rady osiedlowej. Zajęcia w „Łabędziu” organizuje Młodzieżowy Dom Kultury oraz Strefa Aktywności Społecznej Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych.
Na co dzień w Centrum ćwiczą uczniowie łabędzkich szkół, korzystają z niego również pozostali mieszkańcy dzielnicy. Rezerwacje na wynajem hali sportowej, sali widowiskowej i pomieszczeń biurowych przyjmuje na razie dyrekcja ZSO nr 2. Miasto chce jednak, aby „Łabędziem” zarządzał profesjonalny dzierżawca. Ma to pozwolić na efektywne wykorzystanie obiektu, a także na odzyskanie podatku VAT. Dlatego ogłoszono kolejny ustny przetarg nieograniczony na wysokość stawki czynszu dzierżawnego.

Mogą do niego przystąpić osoby fizyczne lub prawne prowadzące działalność gospodarczą, które spełnią warunki określone w specyfikacji przetargowej i najpóźniej 12 maja wpłacą wadium w wysokości 7200 zł. Szczegółowe informacje można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego – bip.gliwice.eu, w zakładce Ogłoszenia i komunikaty urzędowe / Sprzedaż nieruchomości i przetarg na wysokość czynszu. Stawka wywoławcza czynszu miesięcznego wynosi 400 zł netto. Umowa zostanie zawarta na 3 lata. Licytacja rozpocznie się 15 maja o godz. 12.00 w gmachu UM.
Warto przypomnieć, że w takiej formule działają już miejskie hale sportowe przy ul. Górnych Wałów i Kozielskiej. Dzierżawcę ma również nowo powstały obiekt sportowy przy ul. Chorzowskiej, którego otwarcie planowane jest w maju. Dzięki przekazaniu tych obiektów w zarząd prywatnym podmiotom miasto odzyskało już prawie 4 mln zł z tytułu podatku VAT.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI