Hałda przy ul. Pszczyńskiej spływa. Jest decyzja nadzoru budowlanego

Gdy w Gliwicach intensywniej padał deszcz, to często wiązało się to z osuwaniem się hałdy przez ul. Pszczyńskiej. Czy problem zostanie rozwiązany?

„Do końca bieżącego roku, firma eksploatująca obecnie hałdę przy ul. Pszczyńskiej, gdzie kilkukrotnie dochodziło do jej osuwisk, otrzymała z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla miasta Gliwice nakaz – w postaci decyzji administracyjnej – na przeprowadzenie prac związanych z zabezpieczeniem terenu” – informuje ZDM w Gliwicach.

Hałda osuwa się na pas drogowy i w ten sposób stwarza bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Często droga musiała być zamykana na wiele godzin.

„Użytkownik hałdy został wezwany i zobowiązany do realizacji szeregu prac, które wyeliminują zagrożenie związane z osuwiskami skarpy. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wskazał termin wykonania prac do 31 grudnia bieżącego roku” – informuje ZDM.
fot. ZDM

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
8 dni temu

Jeżeli firmą eksploatującą hałdę jest ta sama firma do której należy hala widoczna na zdjęciu, to może wystarczyłoby ich postraszyć zamknięciem hali przez nadzór budowlany, gdyż istnieje obawa, że może zostać naruszona konstrukcja hali oraz istnieje obawa zagrożenia zdrowia i życia pracowników.

Uwierzcie mi, że w takim wypadku problem osuwiska zostałby rozwiązany w 48h.

Silesian
Silesian
8 dni temu
Reply to  Marek

no przecież nie jest… hałda jest we władaniu SRK! Hala jest własnością spółki, która kupiła pobliską działkę.

Pracownik
Pracownik
7 dni temu
Reply to  Marek

Firma obok nie jest właścicielem hałdy i na niej nie stoi, tylko obok

Covid
Covid
7 dni temu

naruszyli i uszkodzili system korzeniowy dzikich drzew/roślin…3x jak nie więcej była już lawina na jakiejś tam drodze krajowej a teraz Szlachta doszła do takiej decyzji…Roszady się jakieś odbyły czy zwykłe przetasowanie winnych? 😀

Ryszard
Ryszard
7 dni temu

Widać jak robią czyszczą rowy ściekowe i myślą że jak przyjdzie woda to nie spluka tego syfu już jakiś geniusz położył betony żeby czymali te ziemie on chyba jest z TVN u palił węgiel palnikiem

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI