Kilka wskazówek, czym należy się kierować wybierając wyciągarkę elektryczną

Wyciągarki elektryczne są bardzo popularne wśród użytkowników pojazdów terenowych i aut specjalnych. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie w wyciągarkę quada, który jest szczególnie narażony na ugrzęźnięcie, poruszając się po nieutwardzonych i podmokłych drogach. Każda wyciągarka elektryczna jest zasilana prądem z akumulatora, ma kształt bębna o cylindrycznym kształcie, na którym zawinięta jest lina. Warto wiedzieć, na jakie czynniki należy zwrócić uwagę, dokonując wyboru wyciągarki elektrycznej.

Na co zwrócić uwagę wybierając wyciągarkę elektryczną?

Przy wyborze wyciągarki elektrycznej trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na takie cechy jak:

  • Udźwig wyciągarki, aby nie było problemu z wyciągnięciem samochodu, powinien być on 1,5 razy większy od całkowitej masy pojazdu. Słabsza wyciągarka może nie podołać trudnym okolicznościom, z kolei zbyt duży uciąg sprawia, że urządzenie jest droższe, a jej moc nie zostanie wykorzystana.
  • Moc wyciągarki, przy lżejszej masie pojazdu wystarczy moc od 5 do 10 koni mechanicznych.
  • Typ wyciągarki, dostępne są modele z oddzielną i zintegrowaną z urządzeniem puszką sterującą. Typ wyciągarki z oddzielną puszką umożliwia sterowanie bez konieczności bezpośredniego przebywania w jej obecności, co ma wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że zamontowanie takiej wyciągarki jest trudniejsze i wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.
  • Długość liny odpowiada za zakres podnoszenia, zazwyczaj ma ona od 12 do 14 metrów długości. Popularne są liny stalowe i syntetyczne. Liny stalowe charakteryzują się największą wytrzymałością na obciążenia, są jednak trudniejsze w obsłudze i wymagają specjalnej konserwacji. Liny syntetyczne nie są tak wytrzymałe, ale są lżejsze i mniej problematyczne w obsłudze. Są ponadto bezpieczniejsze, gdyż nie sprężynują po zerwaniu.
  • Rolki i ślizgi, decydując się na wyciągarkę elektryczną z liną stalową, należy pamiętać, że powinna ona być zaopatrzona w rolki, natomiast ślizgi są przeznaczone do syntetycznych rodzajów liny.
  • Hamulec ułatwia korzystanie z wyciągarki, ponieważ w każdej chwili bezpiecznie można zatrzymać rozprowadzanie liny.
  • Waga wyciągarki elektrycznej, urządzenie jest obciążeniem dla przednich amortyzatorów samochodu, dlatego wiele osób decyduje się na zastosowanie liny syntetycznej, która ma o wiele mniejszą wagę.

na co zwrocic uwage wybierajac wyciagarke elektryczna

Wyciągarki elektryczne na DragonWinch.com to sprawdzone i profesjonalne modele, które można dopasować do różnych typów pojazdów i potrzeb.

Kiedy wyciągarka elektryczna przydaje się w quadzie?

Wykorzystanie wyciągarki w quadzie ma duże uzasadnienie w sytuacji, kiedy jest on wykorzystywany systematycznie w celach sportowych. Czy wyciągarki elektryczne mogą być stosowane w quadzie? Wyciągarki elektryczne mogą i są często stosowane w quadach. Miłośnicy tych pojazdów lubią zapuszczać się w trudno dostępne miejsca i nieprzyjazne tereny, korzystanie z wyciągarki może być na takich obszarach jedynym rozwiązaniem. Quady są wykorzystywane często do obsługi pługa śnieżnego, wyciągarki elektryczne mogą wówczas pełnić funkcję pomocniczą. Są również pomocne przy załadunku różnych towarów. Często podczas przepraw rajdowych wyciągarka jest bardzo ważnym elementem, od jej skuteczności w wielu wypadkach jest uzależniony wynik załogi. W niektórych modelach quadów producent przewidział montaż takich urządzeń, w innych trzeba odpowiednio wybrać miejsce i montować wyciągarki tylko do solidnych części pojazdu, aby w trakcie użytkowania nie doszło do wyrwania takich elementów razem z urządzeniem.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI