r e k l a m a


Hale sportowe się budują. Ruszyły inwestycje

Ruszyła budowa dwóch hal sportowych przy gliwickich placówkach oświatowych.

Nowoczesne obiekty powstaną w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 przy ul. Górnych Wałów oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Kozielskiej. Na co dzień będzie z nich korzystała młodzież szkolna, ale także inni mieszkańcy.

Realizację inwestycji powierzono firmom wyłonionym w drodze przetargu. Pierwszą z hal (przy ZSO nr 11) buduje Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD z Katowic. Koszt zadania wyniesie 9,5 mln zł. Zaś przedsięwzięcie przy ZSE-U i ZSO nr 1 o wartości prawie 10 mln zł realizuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL z Jędrzejowa.

Tak będzie wyglądała hala przy ul. Górnych Wałów

Obecnie trwają prace przygotowawcze, a wkrótce rozpoczną się roboty ziemne. Budowy potrwają 18 miesięcy i powinny zakończyć się w połowie 2013 r.

Przy ul. Górnych Wałów i Kozielskiej powstaną dwubryłowe i dwukondygnacyjne obiekty bezpośrednio połączone z siedzibami szkół.

Tak będzie wyglądała hala przy ul. Kozielskiej

W każdym znajdzie się arena sportowa z widownią i zapleczem socjalno-sanitarnym. Przewidziano też pomieszczenia do fitnessu, siłownię albo salkę do tenisa stołowego. W halach będą prowadzone zajęcia szkolne i zawody w różnych dyscyplinach sportowych (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, futsal czy sporty walki), a także organizowane będą imprezy rozrywkowo-estradowe.

Hala sportowa przy ul. Górnych Wałów

Wkrótce powinna rozpocząć się także budowa hali przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Chorzowskiej. Obecnie trwa procedura sprawdzania ofert firm, które wzięły udział w przetargu.

Wizualizacja hali przy ul. Chorzowskiej

Po wybraniu wykonawcy i podpisaniu umowy ekipy budowlane pojawią się także na Zatorzu.
W planach jest również budowa Centrum Kultury i Sportu „Łabędź” w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Partyzantów w Łabędach. Po perturbacjach związanych z przedłużającym się procesem uzyskania pozwolenia na budowę i zgody na wycinkę drzew, sprawa zmierza do szczęśliwego finału. W marcu powinien zostać ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji.

Tak będzie wyglądał Łabędź

Jeśli nie zaistnieją kolejne przeszkody formalne, jest szansa, że budowa „Łabędzia” ruszy w czerwcu 2012 r.

(bom/UM Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KKK
KKK
12 lat temu

Na Kozielskiej są już zrobione wykopy i stoi stalowe zbrojenie więc wnioskuje, że nie długo będą wylewać fundamenty 😉

kszyh0
kszyh0
12 lat temu

Pod koniec 2009r. czytałem o tych halach w Miejskim Serwisie Informacyjnym. Treść artykułu była mniej więcej taka, że przetarg gdzieś na początku 2010r i na jesień budowa która skończy się wiosną 2012r. Będąc wówczas w pierwszej klasie gimnazjum przy ZSO nr 11 myślę: „Super! W trzeciej klasie jeszcze pośmigam na nowej hali, a potem może w liceum” Jest rok 2012, a tu dopiero wycinanie drzew i przygotowanie inwestycji?! W tej chwili to mogę powiedzieć, że może w klasie maturalnej skorzystam z nowej hali… Kompletna ignorancja przez te ponad 2 lata. W tym czasie powstał Olimpijczyk za 36mln, a hala za… Czytaj więcej »

ja
ja
12 lat temu

kszyh0 ze szkolnej ławki wszystko wydaje się łatwiejsze

Wolne Łabędy
Wolne Łabędy
12 lat temu

Zbudowanie Łabędzia i odebranie pod teren budowy boisk!
To jaki ma to sens?

„KAMARYLOWA” PROPAGANDA…

L
L
12 lat temu

Na 3-cim zdjęciu jest pokazane boisko przy „ekonomiku” (ul. Kozielska), w tle widać LO nr 4…

jorg
jorg
12 lat temu

Bedzie słuzyć mieszkańcom-jak zwykle płatnie

idzie niż do jasnej ciasnej
idzie niż do jasnej ciasnej
12 lat temu

polowa szkol swieci pustkami nauczyciele pracuja po 2 h dziennie biarac cale wyplaty bo nie ma kogo uczyc to ucza siebie nawzajem. zamiast budowac kolejny moloch na ktory nie bedzie pieniedzy na utrzymanie lepiej wezcie sie za psy co sraja po chodnikach

kszyh0
kszyh0
12 lat temu

Nie wiem która połowa szkół bo na pewno nie ta do której należą te placówki. ZSO 11 pęka w szwach, a na W-Fie większość ćwiczeń odbywa się na małych salkach. Na kozielskiej podobnie

smn
smn
12 lat temu

Po co kolejna hala na kozielskiej? to jest jakies chamstwo… a w Łabędach nie ma ani jednej. Powinni systematycznie 'modernizowac’ miasto, a nie wpakowac wszystko w jedna dzielnice a w druga nic…

tom
tom
11 lat temu

jakby to delikatnie powiedzieć -tragedia, ale jaki pan taki kram, czyli pasuje do całego dziadostwa architektonicznego w gliwicach. Wstyd, że miasto mając wydział architektury ma tak słabą architekturę. NEPOTYZM nie talent decyduje o projektach …

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI