r e k l a m a


Handlowali „lewymi” papierosami. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Policjanci z Gliwic, prowadzący postępowania w sprawach towarów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zatrzymali wczoraj dwie osoby: 64-latka z Gliwic oraz 46-letniego mieszkańca Zabrza. Odpowiedzą oni za handel „lewym towarem”. Ich dalszy los leży w rękach sądu.

Wczoraj, w mieszkaniach, policjanci zatrzymali handlarzy kontrabandą. 64-letni gliwiczanin składował w swoim garażu i w mieszkaniu 185680 sztuk papierosów różnych marek oraz prawie 100 kg krajanki tytoniowej – wszystko bez znaków akcyzowych. Tego samego dnia detektywi z „jedynki” przeszukali inne mieszkanie, w którym również prowadzono handel papierosami z przemytu. W tym przypadku zabezpieczono 30200 sztuk.

Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru oszacowana zostanie przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy, wstępnie wyliczono, że będzie to kwota nie mniejsza niż 350 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karnym-skarbowym, za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat trzech lub obie te kary łącznie.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI