r e k l a m a


High School Musical po raz ostatni. Nadchodzi Tarzan

spot_img
r e k l a m a

W lutym po raz ostatni na afiszu Gliwickiego Teatru Muzycznego zagości High School Musical.

HSM to przebojowa musicalowa wersja słynnego telewizyjnego hitu, która na scenie GTM również stała się wielkim przebojem. Premiera HSM odbyła się w Gliwicach 18 września 2009 roku. Poprzedził ją casting, który odbył się w pięciu miastach w całej Polsce i po którym wyłoniona została obsada złożona wyłącznie z młodych aktorów i wokalistów, często nastolatków.

Chodziło o to, by bohaterów musicalu, uczniów amerykańskiego liceum, zagrali artyści w ich wieku, swoją energią i entuzjazmem zarażając widownię i zamieniając spektakl w prawdziwą teatralną bombę.

Opłaciło się – widownia premierowego spektaklu odebrała musical żywiołowo. Recenzenci pisali o niej: „Wbija w fotel i zwala z nóg” („Gazeta Wyborcza”); „Filmowy hit (…) podbił młodą widownię” („Rzeczpospolita”), a Piotr Sarzyński chwalił w „Polityce” młodych aktorów zauważając, że „świetnie tańczą i ujawniają zaskakujące zdolności aktorskie”.

Debiutujący w HSM nastoletni artyści wkrótce zaczęli odnosić sukcesy w kolejnych spektaklach GTM oraz na scenach innych teatrów, w telewizji i na estradzie.

Kilkoro z nich zagrało w Gliwicach w Hair w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Sara Chmiel została wokalistką zespołu Łzy. Rafał Szatan i Kamil Baron weszli w skład stałego zespołu Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie zagrali m.in. w prapremierze polskiej musicalu „Przebudzenie wiosny”, obok odtwarzającej główną rolę Wiolety Malchar, również debiutantki z HSM. Marta Florek, Michał Korzeniowski i wspomniany Rafał Szatan wystartowali w programie TVP The Voice of Poland. Andrzej Skorupa i Dominika Guzek pojawili się w obsadzie The Rocky Horror Show Och-teatru w Warszawie. Obecnie kilkoro aktorów gliwickiego HSM przygotowuje się do premiery musicalu Nie ma miłości bez Solidarności w stołecznym Teatrze Palladium.

W lutym High School Musical będzie można zobaczyć w Gliwicach pięć razy. Ledwie jednak spektakl zejdzie z afisza GTM, a już w jego miejsce pojawi się kolejny teatralny przebój Disneya – Tarzan z muzyką Phila Collinsa.

Majowa premiera tej najnowszej produkcji Gliwickiego Teatru Muzycznego odbędzie się na scenie zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca, który jest jej współproducentem. Wśród jej realizatorów znajdą się m.in. twórcy sukcesu HSM, Tomasz Dutkiewicz (reżyser) i Sylwia Adamowicz (choreografka).

BILETY: od 17 do 35 zł
REZERWACJA I SPRZEDAŻ biletów: www.teatr.gliwice.pl

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI