r e k l a m a

spot_imgspot_img

Huta Łabędy chce kupić akcje Huty Pokój

Czy gliwicka huta kupi 25,5 proc. akcji Huty Pokój?

Minister Skarbu Państwa przyznał Hucie Łabędy prawo do zbadania Huty Pokój pod względem jej handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej kondycji. – Zainteresowanie Huty Łabędy zakupem naszych akcji to potwierdzenie stabilnej sytuacji firmy i jej atrakcyjności dla inwestorów – podkreślają przedstawiciele Huty Pokój.

Na początku marca 2012 r. minister Skarbu Państwa zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie nabycia należących do Skarbu Państwa 25,5 proc. akcji Huty Pokój S.A. 3 kwietnia resort skarbu poinformował na swojej stronie internetowej o wpłynięciu oferty złożonej przez Hutę Łabędy.

Minister Skarbu Państwa przyznał Hucie Łabędy prawo do zbadania Huty Pokój pod względem jej handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej kondycji (due diligence). Później rozpoczną się ostateczne negocjacje z potencjalnym inwestorem.

Zdaniem Jerzego Trzcińskiego, rzecznika prasowego Huty Pokój S.A., zainteresowanie Huty Łabędy zakupem akcji Huty Pokój to dowód na atrakcyjność spółki dla inwestorów oraz potwierdzenie jej stabilnej pozycji rynkowej. – Huta Łabędy jest uznanym podmiotem na hutniczym rynku. Ewentualne wejście kapitałowe będzie dla nas cenne i stabilizujące – uważa Jerzy Trzciński.

Jak informuje Jerzy Trzciński z grupy kapitałowej Huta Pokój, dzięki wielkiej mobilizacji całej załogi, zwycięsko wyszła z kryzysu, który dotknął wszystkie zakłady z branży stalowej. W firmie od początku 2009 roku realizowany był program antykryzysowy, polegający m.in. na poprawie efektywności oraz ograniczeniu kosztów działalności i inwestycji.

Według danych finansowych za 2011 rok, Huta Pokój S.A. uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 1,24 mld zł.

(źródło: insilesia.pl/Imago PR)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu

…no, trzymam kciuki żeby im się udało kupić te akcje Huty Pokój.
Może w końcu za jakiś czas uda się zjednoczyć polską branże hutniczą i wykurzyć z polski Arcelor Mittala

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI