r e k l a m a


I Sośnicki Festyn Oświatowy

7 czerwca, w godzinach od 11.00 do 20.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 odbędzie się I Sośnicki Festyn Oświatowy pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Po raz pierwszy w organizację imprezy zaangażowane są wszystkie placówki oświatowe z dzielnicy Sośnica: Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14, Szkoła Podstawowa nr 21, Szkoła Podstawowa nr 14, Przedszkole Miejskie nr 22, Przedszkole Miejskie nr 33, Przedszkole Miejskie nr 42.

Partnerami imprezy są Wydział Środowiska z Urzędu Miasta Gliwice oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o.

Celem festynu jest zintegrowanie społeczności oświatowej ze środowiskiem dzielnicy, a przez to między innymi zacieśnienie współpracy i promocja edukacji.

W programie festynu przewidziane są liczne atrakcje: występy artystyczne dzieci i młodzieży, prezentacje szkół i przedszkoli, konkursy, konkurencje sportowe i zabawy dla dzieci i dorosłych. Jedną z głównych atrakcji będzie Gra Miejska, która jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Misja-emisja”. Jej celem jest ograniczenie zanieczyszczenia powietrza spowodowanego niską emisją poprzez podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie proekologicznych sposobów ogrzewania i korzyści płynących dla ludzkiego zdrowia oraz środowiska z likwidacji tego zjawiska.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI