spot_img


I ty możesz prać brudne pieniądze

Na nasze skrzynki mailowe codziennie wpływa tzw. spam. Zdarzają się w nim atrakcyjne zagraniczne oferty pracy.

Policja ostrzega: w taki sposób mogą namierzać nas zorganizowane grupy przestępcze, trudniące się praniem brudnych pieniędzy. Szukają „słupów”. Wczoraj młody gliwiczanin zreflektował się w ostatnim momencie.

Nieznany sprawca zaoferował gliwiczaninowi prowizję w zamian za… przyjęcie przelewu nieznanego pochodzenia. Mężczyzna podał numer swojego konta, a na nie wpłynęło kilkanaście tysięcy złotych. Uzyskanie prowizji było obwarowane drobną przysługą – wypłaceniem przelewu z bankomatu i udaniem się do wskazanego banku. Tam młody człowiek miał zlecić przelew osobie mieszkającej na Ukrainie. Gliwiczanin zreflektował się jednak, zgłosił na policję i opisał sytuację. Sprawą zajął się Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP.

Niestety, w przeszłości zdarzały się już przypadki wciągania, szczególnie ludzi młodych, w proceder nielegalnych transferów i prania brudnych pieniędzy. Przeważnie chodziło o pieniądze pochodzące z kradzieży z internetowych kont bankowych. Wchodzenie w tego typu transakcje grozi konsekwencjami prawnymi i zarzutami udziału w przestępstwie.
Pamiętajmy! Nikt za darmo nie daje pieniędzy!

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI