r e k l a m a


Ile kosztuje profesjonalna strona internetowa?

Jeśli firma nie ma własnej strony internetowej, to po prostu dla wielu nie istnieje. Niezależnie od tego, jaki prowadzimy biznes, koniecznie musimy zadbać o to, aby miał on swoje miejsce w Internecie. Chodzi tutaj zarówno o stronę internetową, jak i o social mediach. Wielu jednak nie decyduje się na stworzenie witryny internetowej, bowiem wydaje im się, że to kosztuje majątek. Jak jest naprawdę? Sprawdź to!

Od czego zależy cena witryny internetowej?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, ile kosztuje strona internetowa. Wynika to z tego, że jej cena jest uzależniona od kilku czynników, a na nie wpływają klienci. Jeśli klient ma duże wymagania co do strony, to oczywiście ten wydatek będzie większy. Jednym z najważniejszym aspektów, który ma wpływ na cenę, jest czas realizacji danego zlecenia. Musimy pamiętać, że wynagrodzenie specjalistów takich jak np. grafików jest ustalane na podstawie stawki godzinowej, zatem jeśli projekt jest dość skomplikowany, to zapewne będzie trzeba poświęcić na niego więcej czasu, a więc koszt witryny internetowej będzie większy.

Szczególnie ważną kwestią jest też skomplikowanie strony. Niektórzy klienci chcą, aby na ich stronie zostały umieszczone konkretne technologie oraz, aby była funkcjonalna. Nie jest to wcale proste, dlatego też wykonanie takiego zadania zajmuje sporo czasu. Poza tym na cenę strony internetowej wpływa też to, ile osób pracuje przy realizacji takiej witryny. Ponadto należy też mieć na uwadze, że cena witryny internetowej może być wyższa w przypadku wykonawców z wieloletnim doświadczeniem aniżeli zająłby się tym ktoś, kto dopiero zdobywa doświadczenie w tej branży.

Komu najlepiej zlecić wykonanie witryny internetowej?

Podejmując decyzję o stworzeniu strony internetowej, mamy praktycznie dwie możliwości. Jedną z nich jest skorzystanie z usług agencji, które mogą pochwalić się wieloma realizacjami i tworzy profesjonalne strony internetowe. Inną opcją jest znalezienie freelancera. Zdecydowana większość osób decyduje się na powierzenie tego zadania agencjom. Z czego to wynika? Głównie z tego, że jest to korzystniejsze rozwiązanie pod względem finansowym. Poza tym w takich miejscach pracuje wielu pracowników, a każdy z nich specjalizuje się w czymś innym. Natomiast w przypadku freelancera jest to jedna osoba, która zajmuje się dosłownie wszystkim, zatem mogą wystąpić pewne nieporozumienia lub problemy.

Niemniej istotne jest to, że zlecając wykonanie witryny internetowej freelancerowi musimy liczyć się z tym, że czas realizacji projektu będzie znacznie dłuższy. Bardzo często mają oni na głowie kilka projektów, przez co ich możliwości czasowe są mocno ograniczone. Jeśli więc zależy nam na czasie, to lepiej jednak znaleźć dobrą agencję, która stworzy stronę według wszelkich oczekiwań i wymagań.

Jaki jest koszt stworzenia strony internetowej?

Zdążyliśmy już wspomnieć, że cena strony internetowej jest uzależniona od kilku czynników. Zanim agencja czy też freelancer przystąpi do realizacji zlecenia, to najpierw zawsze przeprowadza szczegółowy wywiad, dzięki któremu dowiaduje się, jakie są możliwości finansowe klienta, a także jak ma się prezentować strona. Dobry wykonawca zapewne przedstawi również możliwości obcięcia kosztów jej wykonania. Najtańsze są wizytówki, choć jednak nie prezentują się one najlepiej. Jeśli zdecydujemy się na bardziej rozbudowaną stronę, to musimy liczyć się z tym, że jej koszt będzie wyższy.< Warto też wspomnieć, że popularnym sposobem tworzenia witryn jest korzystanie z kreatorów. Nie dają jednak one zbyt wielu możliwości, a poza tym uniemożliwiają dostęp do mnóstwa funkcji. Dodatkowo wykonaniem takiej strony musimy zająć się samodzielnie, co nierzadko przysparza wiele problemów. Możemy jednak określić, ile średnio kosztuje profesjonalna witryna dla firmy bez tzw. fajerwerków - jest to koszt wahający się w okolicach 2 tysięcy złotych. Jeśli jednak zależy nam, aby miała wbudowane nowoczesne technologie, to musimy nastawić się na to, że zapłacimy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Artykuł powstał w oparciu o źródła dostępne na stronie: https://contentninja.pl

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI