r e k l a m a


Jak karmić psa?

Karmienie psa wbrew pozorom nie jest taką prostą sprawą. Zazwyczaj problem dotyczy tego, czym powinniśmy karmić czworonoga, aby był zdrowy. Istotne jest również, aby podawany pokarm smakował naszemu pupilowi. Powiedźmy więc sobie jasno – jak powinniśmy karmić psa?

Przyrządzanie posiłków

Chcesz gotować swojemu pupilowi? Nie ma żadnego problemu! Nie zapominaj jednak o tym, że Twój pies powinien jeść zupełnie inne dania niż ludzie. Dla przykładu: nie powinno znajdować się w nich ostrych przypraw, które szkodzą czworonogom. Generalnie żadne resztki ze stołu nie powinny trafiać do psich misek. 

Ta forma karmienia psa jest bardzo atrakcyjna, jeśli mamy dużo czasu. Przede wszystkim mamy całkowitą kontrolę nad tym, co je nasz pupil. Nie podajemy w końcu jedzenia z puszki, tylko samodzielnie przyrządzamy posiłki ze sprawdzonych składników. Niestety jednak gotowanie psu nie jest wcale takie proste. Nie powinny na to się decydować osoby, które nie są świadome tego, co mogą jeść psu, a czego absolutnie nie. Nie bez znaczenia jest też to, że ta metoda pochłania mnóstwo czasu. Problemem może być również właściwe zbilansowanie psich dań.

Sucha karma dla psa

Zdecydowanie dużo popularniejszym sposobem żywienia psów jest podawanie im suchej karmy. Wśród pozytywnych aspektów tego rozwiązania należy wspomnieć głównie o oszczędności czasu. W końcu otworzenie paczki z karmą i wsypanie jej do psiej miski zajmuje dosłownie kilka sekund! W dodatku możemy ją przechowywać przez długi czas, nie martwiąc się o to, że się zepsuje. Ważne jest również to, że podając psu suchą karmę, wiemy, ile białka i tłuszczów znajduje się w pokarmie dla naszego zwierzaka.

Jednak niestety nic nie jest idealne. Wybór karmy suchej dla pupila nierzadko sprawia mnóstwo problemów. W sklepach z karmami takich jak np. Wataha znajdziemy duży wybór pokarmów, które różnią się składem, czy chociażby ceną. Zupełnie inną karmę potrzebują szczeniaki, psy dorosłe, psi seniorzy oraz chore czworonogi. Sporym problemem może być też to, że psy często niechętnie jedzą tego typu posiłki. W takim wypadku jednak wystarczy być konsekwentnym – większość czworonogów z czasem przyzwyczaja się do jedzenia w tej formie.

Podsumowanie

Reasumując, wybierając sposób żywienia psa, mamy właściwie dwie możliwości. Pamiętajmy jednak, aby niezależnie od tego, jaką wybierzemy formę, ilość i rodzaj pożywienia dostosować do naszego pupila. W zależności od tego, w jakim jest wieku oraz na jakim poziomie jest jego aktywność fizyczna, czworonóg powinien otrzymywać mniej lub więcej karmy. W ten sposób zapewnimy swojemu psu dobre samopoczucie, a ponadto będzie mógł się cieszyć dobrym zdrowiem! Najlepsza sucha karma dla psa to taka, która jest dopasowana do rasy, aktywności czy wieku Twojego pupila Dobrej jakości karmę znajdziesz w sklepie internetowym pod adresem: https://karmawataha.pl.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI